Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2017.04.13. 22:04

Pasākums" Saulīte rotājas"

Klausījosi, brīnījosi,Kas aiz kalna gavilēja:Lieldieniņa braukšus brauca,Asnus veda vezumā.( Latvju daina)

Lieldienas, Lieldieniņas, Liela diena, pavasara saulgrieži, kā arī mūsdienās radītais, jaunais, bezrūpīgais svētku nosaukums –Oliņsvētki- ir pavasara svētki, kad saulīte sāk rotāties pa zemes virsmu, pamodinot visus, pa ziemu dziļā miegā dusošos, dzīvības spēkus. Tas ir laiks, kad atgriežas gājputni, kad plaukst pirmās sniegpulkstenītes un vizbulītes, kad zaļums pārņem visu apkārtni, radot pārliecību, ka laika ritums nav apstājies.

Arī mēs nolēmām sagaidīt pavasara atnākšanu! Trešdien, 12.aprīlī, notika izglītojoši - izklaidējošs pasākums ”Saulīte rotājas”. Pasākumā piedalījās 5. - 6. klašu komandas. Bērniem tika piedāvāti uzdevumi un prezentācijas par Lieldienu tradīcijām un simboliem, par to, kas ir jādara Lieldienās, lai iegūtu skaistumu un veselību, lai visu gadu būtu možs un spēcīgs. Vēl bērni uzzināja, ka līdz pat 16. gadsimtam jaunais gads Eiropā, un ne tikai tur, sākās ar Lieldienām, ar tradicionālo saullēkta sagaidīšanu. Skolēni ar aizrautību pēc attēliem minēja mīklas un papildināja frazeoloģismus, lasīja dainas un risināja burtu - skaitļu mīklas. Pasākumu noslēdza kopīga olu zīmējumu krāsošana, jo ola ir galvenais Lieldienu simbols. Daudzas tautas jau no seniem laikiem olā ir saskatījušas dzīvības spēka simbolu un auglības idejas iemiesojumu, tāpēc jau olu krāsošanas tradīcijas ir saglabājušās līdz mūsdienām! Pasākums noritēja bezrūpīgā gaisotnē, sagādājot patīkamas emocijas gan bērniem, gan pasākuma vadītājām!

Vēlam visiem Lieldienu rītā agri piecelties, nomazgāties tekošā ūdenī, labi izšūpoties šūpolēs un uzvarēt olu kaujās! Lai Lieldienu zaķis atnes visiem daudz raibu olu un labu omu!

Lielas dienas rītiņā
Agri gāju šūpoties,
Lai redzēju koku galus
Zelta sauli margojam.
(Latvju daina)

Materiālu sagatavoja latviešu valodas skolotājas R. Paškeviča un I. Romanovska.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs