Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Svētdiena, 2017.09.24. 20:09

Piedzīvojumu sacensības “Dari pareizi un bez bailēm”

 

22. septembrī Daugavpils cietoksnī 16 pilsētas skolas piedalījās sacensībās “Dari pareizi un bez bailēm”. Sacensības organizēja Zemessardzes 34. artilērijas bataljons.

Pasākuma mērķis bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iepazīstināt skolēnus ar Jaunsardzi, Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. No katras skolas komanda 6 skolēnu sastāvā pārvarēja deviņus dažādas grūtības pakāpes šķēršļus. Skolēniem vajadzēja veikt spēka, atjautības vingrinājumus, mest granātu un šaut ar pneimatiskajām šautenēm, pārvarēt šķēršļus ar tūrisma atribūtikas palīdzību, pārzināt topogrāfijas jautājumus un mācēt sniegt pirmo palīdzību cietušajam. Pasākuma noslēgumā skolēni varēja iepazīties ar militāro ekipējumu un bruņojumu.

Komandas vienotība, prasme sastrādāties un fiziskā sagatavotība bija galvenie kritēriji veiksmes atslēgai šajā pasākumā.

No mūsu skolas sacensībās piedalījās 10. klases skolēnu komanda (Vanesa Kostjuka, Vita Petrova, Artjoms Butorins, Daniils Maslovskis, Pāvels Popovs, Aleksejs Jasinskis). Kopvērtējumā no 16 skolām mūsu skolēni ieguva 8. vietu, kaut gan sacensību gaitā šķita, ka katrā posmā iegūtie rezultāti nemaz tik slikti nebija. Šāda veida aktivitātēs, protams, rezultāts ir tas, ko skolēni visvairāk gaida. Bet tieši 10. klašu skolēniem šīs sacensības sniedz iespēju labāk iepazīt savus klasesbiedrus.

Kopumā šāda veida pasākums aicina jauniešus būt atbildīgiem par savu valsti, aicina aizdomāties par jautājumu, ka atbildība par valsti sākas no atbildības vienam pret otru ģimenē, klasē un skolā.

Informāciju apkopoja 10. klases audzinātāja S. Lukaševiča

 

Lapa aktualizēta Svētdiena, 2017.09.24. 21:09

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs