Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2015.12.09. 14:12

Piektdienas pēcpusdiena – veiksmīgs laiks, lai smeltos idejas!

Decembris ir laiks, kad nu mēs, skolotāji, strādājam saspringtā režīmā, jo strauji tuvojas pirmā semestra beigas.

Neskatoties uz to, ikviens skolotājs tomēr ir atvērts jaunām idejām un iespējai pilnveidoties. Tā š. g. 4. decembrī kopā ar citiem Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu latviešu valodas skolotājiem mēs (I.Bohāne un S.Lukaševiča) devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz Rīgas Franču liceju. Brauciena mērķis bija iepazīties ar Rīgas Franču liceja latviešu valodas un literatūras skolotāju darbu, kā arī apmeklēt "Dailes teātri".

Seminārā bija lietderīgi ieskatīties kolēģu veikumā. Mūs ieinteresēja A. Krieķa piedāvājums skolēniem pašiem iepazīties ar jaunākajām grāmatām un "pašiem" izvēlēties, ko lasīt.. Strādājot ar tekstu, L. Silova piedāvāja tiem skolēniem, kuriem ir laba ritma izjūta, ļaut izveidot ritma pavadījumu tekstam un to atskaņot, turpretī citi var procentuāli aprēķināt, kādas vārdšķiras vārdi ir izmantoti biežāk, veikt pētījumu par minētajiem objektiem tekstā, rakstīt vēstuli liriskajam varonim, zīmēt notikumu shēmas u.tml. J. Babrāne pastāstīja interesantas idejas domrakstu rakstīšanai, sasaistot to ar patriotisko audzināšanu. Turpretī I. Lāčauniece parādīja interesantu pieeju, kā strādāt ar tekstu, kad tas jau ir izlasīts, kā veiksmīgāk skolēniem palīdzēt atrast tekstos dažādus valodas līdzekļiem. S. Ābola ikvienam vēlreiz atgādināja, ka smalkās roku kustības veicina bērnu smadzeņu darbību un būtiski uzlabo runas prasmes. Protams, ka mūs priecēja arī Rīgas kolēģu vecāku atsaucība un līdzdarbošanās mācību procesā, par ko pastāstīja I. Vīduša.

Mēs, latviešu valodas un literatūras skolotājas Ilona Bohāne un Santa Lukaševiča, jau vēlā vakarā dodoties mājup, starojām, jo dienas gaitā bija guvušas gan jaunu ierosmi darbam, gan gandarījumu par noskatīto F.Zellera drāmu „Ja tevis vairs nebūtu”, tāpēc arī varam atzīt, ka diena izdevusies, ka tā bija jauka un piepildīta...

Informāciju sagatavoja:Latviešu valodas un literatūras skolotāja I.Bohāne

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs