Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2018.11.26. 20:11

Pilnveidošanas kursi valodu centrā Maltā -ETI

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas skolu sektora projekta Nr.2018-1-LV01-KA101-046760 “Skolas stratēģija: skolotāju kompetenču paaugstināšana, mācību procesa kvalitātes un efektivitātes uzlabošana izglītības sistēmas pārmaiņas kontekstā” ietvaros man bija iespēja piedalīties kursos „TEL – Technology Enhanced Learning” St. Julians Maltā. 

Skolotāju apmācību un nodarbības kvalifikācijas celšanai vadīja lielākais valodu centrs Maltā -ETI (Executive Training Institute). Divas nedēļas es strādāju starptautiskā komandā: mūsu grupā bija skolotāji no Polijas, Ungārijas, Rumānijas, Vācijas. Pasniedzējus raksturoja atsaucība, labvēlība, vēlme palīdzēt un parādīt mums, kā padarīt stundu produktīvāku, izmantojot mūsdienīgās tehnoloģijas. Galvenie jautājumi, ko mēs apguvām pirmajā nedēļā kopā ar Mario Cordina, bija sava „Bloga” un „Website” veidošana. Mums uzskatāmi parādīja, kā stundās var strādāt ar tekstu, video, animāciju. Protams, mēs centāmies visu darīt patstāvīgi. Otrajā nedēļā ar mums strādāja jauna pasniedzēja no Bulgārijas - Roberta. Ar viņu mēs apguvām interneta plašumus: Webquests, Wiki, Puzzlemaker, WordArt, Storybird un daudz ko citu. Īpaša uzmanība tika pievērsta skolēnu motivācijai: kā viņus ieinteresēt apgūt mācību priekšmetu, kā palīdzēt apgūt sarežģītu materiālu, kā var strādāt stundā, izmantojot mobilo telefonu. Nodarbības notika draudzīgā, brīvā atmosfērā. Apmācības notika praktisko nodarbību un semināru veidā, kuru noslēgumā katrs dalībnieks izstrādāja projektu un prezentēja pārējiem. Šī unikālā iespēja deva jaunas idejas un ierosmes darbam - kā strādā skolotāji citās ES valstīs, kā tiek organizēts mācību process, kā skolotāji attīsta savu karjeru un pilnveido savu personību, lai sasniegtu augstus rezultātus darbā ar audzēkņiem. ETI kursi turpmāk palīdzēs rādīt praksē informatīvās komunikācijas tehnoloģiju integrāciju dažādu metožu pasniegšanā, izmantojot eksperimentāli praktiskās metodes. Patīkami, ka kursu laikā izdevās veicināt efektīvu praktisko iemaņu pilnveidošanu un tehnoloģiju jauninājumu apguvi, veicināt savu personīgo izaugsmi, lai sekmīgāk integrētos darba tirgū, izmantot iespēju nostiprināt un attīstīt svešvalodu prasmes, kā arī nodibināt kontaktus ar saviem kolēģiem no dažādām valstīm.

Ārpus nodarbībām mums bija plaša sociālā programma: iepazīšanās ar Maltas tradīcijām un vēsturi. Vislielākos iespaidus guvām Gozo salā. To vēl sauc par „paradīzes” salu. Mūs apbūra salas skaistums, gleznainie ciemati, baznīcas, jūra, mierīgā dzīve, neparastais vietējais kolorīts un dabas brīnumi, kā Azure Window, InlandSea (Dwejra), Fungus Rock.

Informāciju sagatavoja fizikas skolotāja O.Babiško

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2018.11.26. 20:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs