Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.03.27. 08:03

Pilsētas konference "Dialogs. Komunikācija. Daugavpils".

Tuvojoties Daugavpils pilsētas 740 gadu jubilejai, 18. martā Daugavpils 9.vidusskolā Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes struktūrvienībām, Daugavpils Vēstures un sociālo zinību skolotāju metodisko apvienību un Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu Direktoru vietnieku audzināšanas jomā metodisko apvienību vadīja konferenci "Dialogs. Komunikācija. Daugavpils".

Dialogs ir sarunu process, kurā uz līdzvērtīgiem pamatiem piedalās divi vai vairāki partneri, lai risinātu kādu problēmu vai sarunātos par viņiem būtisku tematu. Šī konference rosina uz dialogu par pilsētas pagātni un tagadni, par pilsētas un tās kultūras vides attīstības jautājumiem.

Komunikācija ir domu un informācijas apmaiņa un saprašanas process, kurā svarīgs ir gan sūtītājs, gan saņēmējs, gan vēstījums, kuru nosūta un saņem.
Konferenci atklāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova. Konferencē piedalījās vairāki lektori. Daugavpils 9.vidusskolas vēstures skolotāja Margarita Ribakova ar savu runu "Cilvēki un tautas Latvijā un Daugavpilī". DU profesors Henrihs Soms pastāstīja par pilsētas vēstures izpētes datu bāzi: virtuālā pastaiga pa Daugavpils Vienības laukumu. Ar savu katalogu "Daugavpils mākslinieki 20.gadsimtā" iepazīstināja Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas priekšsēdētāja Mairita Folkmane, un projektu eksperts Artjoms Mahļins piedāvāja citu uzmanībai Cietokšņa attīstības vīziju "Daugavpils cietoksnis no leģendām līdz atdzimšanai".

Ļoti interesants bija Daugavpils  pilsētas Attīstības departamenta speciālistes Olgas Tolmačovas stāsts par mūsu pilsētas attīstības perspektīvu līdz 2020.g.
No mūsū skolas konferencē piedalījās direktora vietniece audzināšanās darbā Albina Strikova un vēstures skolotāja Svetlana Beketova. Vēstures skolotāja Gaļina Petrova tika apbalvota ar atzinības rakstu par metodisko materiālu veidošanu krājumam "Dialogs. Komunikācija. Daugavpils".

Konferencē iegūtā informācija palīdzēja pedagogiem veiksmīgāk komunicēt ar audzēkņiem, savukārt, skolēniem - pēc iespējas daudzpusīgāk iepazīt pilsētu.

Informāciju apkopoja S. Beketova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs