Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2014.11.22. 12:11

Pilsonības dienas skolā

Pilsonības dienu ietvaros skolā notika daudz pasākumu, skola aktīvi piedalījās arī pilsētas pasākumos, kuri bija veltīti Lāčplēša dienai un valsts svētkiem.

Jau 7. novembrī mūsu skolas novadpētniecības pulciņa dalībnieki (vadītāja I.Vasiļjeva) piedalījās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā.
11. novembrī 9.a klases skolēni (kl. audzinātāja I.Demidenko) piedalījās pilsētas piemiņas brīdī Luterāņu kapos, iededzināja svecītes un uzlika puķes, pieminot Latvijas armijas kritušos karavīrus.
Ar prieku 5.b  klases skolēni (klases audzinātāja N.Grigorjeva) apmeklēja LR Iekšlietu ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku vienību parādi, Valsts robežsardzes rīcībā esošās tehnikas izstādi, kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus.
Ar lielu interesi un cieņu pret tradīcijām 9.–12. klašu skolēni (kopā 75 cilvēki) un klašu audzinātājas J.Kazačonoka, O.Babiško, I.Romanovska, N.Postojeva un A.Strikova  piedalījās Lāpu gājienā no universitātes līdz Vienības laukumam. Gājiena beigās visi dalībnieki novietoja lāpas Vienības laukumā pie Latvijas kontūras. Tas bija lielisks skats, īpaši no augšas.
11. novembrī 7.b klases komanda (klases audzinātāja T. Jarinovska) ar Daugavpils invalīdu un pensionāru rehabilitācijas centra senioriem piedalījās spēlē „Daugavpils vēsture”. Skolēni atbildēja uz jautājumiem un sagatavoja savu materiālu spēlei.
Jau tradicionāli Lāčplēša dienā skolā notika sacensības 5.–8. klašu zēniem (novadīja sporta skolotāji I.Demidenko, I.Bogdanovičs, J.Siminova).
Veiksmīgi tika novadīti vēstures nedēļas pasākumi:
•    klases stundas „Mīlestības un laimes zeme” 5.klasēs,
•    ekskursijas uz Daugavpils cietoksni 6. klasēm,
•    vēstures spēle – ceļojums „Daugavpils takas” 7.–8. klasēm (uzvarētāji –  8.a klase – 1.vieta, 7.c klase – 2.vieta, 8.c klase – 3.vieta).
•    kolāžu konkurss “Mēs tavi, Tu mūsu, Latvija!”, kuros piedalījās 3.–9. klašu skolēni. Pēc balsošanas rezultātiem 1.vietu ieguva 9.c klases kolāža, 2. vietu – 9.a klases kolāža, 3.vietu – 9.b klases kolāža.
Skolā tika novadīti svētku pasākumi ar dziesmām, dzejoļiem, svētku prezentācijām un koncerti. Lielisks iespaids palika pēc Naujenes skolas pūtēju orķestra uzstāšanās, kurš notika svētku priekšvakarā, 13. novembrī.
Skolēnu parlamenta dalībnieki noformēja plakātu izstādi „Latvija” (3.–9.kl.).
Pēc svētku dienām svētku pasākumi skolā turpinājās. 19.novembrī 5.–8. klašu skolēni varēja vērot deju kolektīva „Avotiņš” koncertu (vadītāja Ludmila Novikova). Kolektīvs piedāvāja mūsu skolēnu uzmanībai 11 dejas, kurās dejo arī mūsu skolas skolēni. Mēs esam pateicīgi kolektīva dalībniekiem un vadītājai, kura pati pirms dažiem gadiem strādāja 15. vidusskolā, par atsaucību un uzstāšanos uz mūsu skatuves.
20. novembrī 9.–11. klašu skolēniem kopā ar Daugavpils invalīdu un pensionāru rehabilitācijas centra senioriem notika klases pasākums “Rainis un Aspazija”. Viesi bija ļoti atbildīgi sagatavojuši savu programmu ar dzejoļiem, dejām un dziesmām. Paaudžu saikne un mūsu sadarbība turpinās.

Mūsu piedalīšanās pilsētas pasākumos

Spēlē – konkursā „Mūsu personības un slavenības” 9.b klase (kl.audz. N.Postojeva) ieguva 1.vietu.
Pilsētas skolēnu parlamenta spēlē „Latvijas taka” piedalījās 4.b klase (kl.audz. N.Fjodorova) un saņēma pateicību.  
Novadpētniecības muzejā notika spēle “Ceļā uz pilsonību”, kurā šogad piedalījās  9.c klases komanda.  
Pilsētas spēle „Rīga – mūsu galvaspilsēta” sastāvēja no trim posmiem.
Pirmajā posmā sākumskolas 2.a klases skolēni (klases audzinātāja R.Kirsanova) noformēja kolāžas – Artjomam Tamanim, Lidijai Lavrinovičai un Jekaterinai Simanovičai – 2. vieta, Sofijai Kirčenko – pateicība.
Otrajā posmā piedalījās 9.a klases skolniece Darja Kitele ar savu prezentāciju „Rīgas ielas” un ieguva 1.vietu.
Spēles trešajā posmā no mūsu skolas spēlēja divas komandas – 12.a klases komanda (kl.audz. R.Peredņa) – pateicība un 9.b klases komanda (kl.audz. N.Postojeva) – 2.vieta.
Svētku pasākumos skolā aktīvi piedalījās skolas koris (vadītāja N.Murzjonoka), skolas teātris (vadītāja Ļ.Šaldova), skolas noformēšanas pulciņš „Pirmie soļi dizainā” (vadītāja A.Strikova).
Paldies skolēniem un skolotājiem par sadarbību un veiksmīgu piedalīšanos skolas un pilsētas pasākumos, kas veltīti mūsu valsts dzimšanas dienai!

Informāciju apkopoja Albīna Strikova, izgl. iest. direktora vietniece audzināšanas darbā.

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2014.11.26. 21:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs