Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2017.02.01. 14:02

Preiļu robotikas čempionāts

28. janvārī Daugavpils 15. vidusskolas Robotikas pulciņa komanda piedalījās Preiļu robotikas čempionātā.

Čempionātā skolas komandu pārstāvēja četri Lego Mindstorms EV3 roboti trijās disciplīnās - Lego Folkrace, Lego Līnijsekošana un divi roboti Lego Sumo.

Čempionātā piedalījās 5. klases skolēni: Svjatoslavs Sergejevs, Iļja Fomins, Deniss Prokofjevs – tas viņiem bija pirmais Robotikas čempionāts, viņi uzbūvēja un saprogrammēja Sumo robotu, kurš labi turējās uz ringa un spēja uzvarēt dažās cīņās pat Sumo robotu favorītus, bet diemžēl šoreiz pie goda pjedestālā netika;

9. klases skolēni:  Iļja Volinščikovs un Rihards Keivišs – robotikas pulciņa galvenie konstruktori, viņi, strādājot komandā, spēj uzbūvēt jebkuru robotu, un 11. klases skolēns Georgijs Jefimovs – robotu programmētājs.

Robotu konstruēšana, būvēšana, programmēšana ir ļoti sarežģīts, bet tomēr aizrautīgs un interesants darbs un laiks skrien nemanāmi. Darbojoties robotikas pulciņā skolēni saprot kāpēc ir tik svarīgi mācīt citus priekšmetus, jo praksē tiek pielietotas gan matemātiskas formulas, gan fizikas likumi, kā arī valodu zināšanas ir vajadzīgas.

Tagad Robotikas pulciņa komanda konstruē un programmē jaunus robotus Latvijas skolēnu Lego robotikas konkursam, kurš notiks 25. februārī Siguldā.

Paldies Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijai, Preiļu novada IT centram un Preiļu robotikas klubam par labu čempionātā organizāciju!

Informāciju apkopoja robotikas pulciņa vadītājs, informātikas skolotājs Dmitrijs Marcinkevičs

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2017.02.01. 21:02

Multimēdiji

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs