Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2018.10.15. 23:10

Profesionālā „Dolce vita”

Katram cilvēkam ir jāaug kā puķei, lai priecētu citus un patiktu arī sev. Skolotājam ir jāaug profesionāli, citādi viņa profesionālā dzīve būs neproduktīva. Mūsu skolas skolotājiem ir šāda iespēja, pateicoties projektam , projektu vadītājai L.Raihelei un administrācijas atbalstam.

Šogad man paveicās pilnveidoties ziedošā pilsētā – Florencē. Es apmeklēju 2 nedēļu kursus valodu skolotājiem : „The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers ”.

Protams, kursu valoda bija angļu valoda, un tas ir vēl viens izaicinājums skolotājam. Mācieties valodas, un you will see the world!

Kursos piedalījās 18 skolotājas no Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Polijas, Vācijas, Francijas, Slovākijas, Lietuvas. Tā bija lieliska iespēja strādāt, salīdzināt, diskutēt un dalīties pieredzē starptautiskajā komandā, kā arī ieguldījums personīgajā attīstībā.

Tā kā viena no svarīgākajām vajadzībām ir internacionalizācija, tad, apmeklējot šos kursus, es apguvu zināšanas par izglītības koncepciju dažādās valstīs un starpkultūru saskarsmes kompetences.  

Kursu tēma un materiāla izklāsts bija ļoti interesants. Mums tika stāstīts, kā lietderīgi izmantot stundās dažādas kreatīvas metodes: Communicative Language Teaching (CLT), Task Based Learning, Content Integrated Language Learning (CLIL). Īpaša uzmanība tika pievērsta četru prasmju attīstīšanai (lasīšana, rakstīšana, runāšana un klausīšanās). Tika apgutas jaunas masu saziņas līdzekļu sistēmas, kuras atvieglo darbu ar skolēniem klasē un arī mājās: Edmondo, Edublog, Snapchat, Symbaloo, Google drive, Lyricstraining. Lekciju laikā skolotājas rakstīja dzejoļus, veidoja darba lapas, atkārtoja teoriju, daudz diskutēja par to, kādi paņēmieni ir lietderīgi izmantošanai konkrētā klasē un konkrētā situācijā.

Mācoties šajos kursos, es ieguvu zināšanas, prasmes un iemaņas, inovatīvas kompetences, noderīgu informāciju, ko vēlāk varēšu izmantot darbā ar skolēniem. Es arī papildināju atbalsta materiālu, teorētisko un praktisko bāzi un pilnveidoju mācību metodisko kompleksu.

Bet vēl viena svarīga lieta – divu nedēļu laikā es dzīvoju Viduslaiku un Renesanses kultūras kontekstā! Mums bija ekskursijas Florencē un ārpus tās, katru dienu es varēju baudīt pazīstamo arhitektu un mākslinieku darbus, vienkārši apmeklējot baznīcas un muzejus. Tā ir lieliska iespēja pilnveidot sevi kā personību un kvalitatīvu skolotāju!

It was worth it! Thank you, Erasmus!!!

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja J.Bogatkeviča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs