Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2016.12.09. 22:12

Projekta “Eiropa, mēs ejam!” pedagogu tikšanās Lielbritānijā

Pagājušajā nedēļā angļu valodas skolotāja Nataļja Matovņikova un skolas psiholoģe Oksana Elksniņa Erasmus+ projekta “Eiropa, mēs ejam!” ietvaros apmeklēja Lielbritānijā Kenterberijas Akadēmiju.

Brauciena mērķis bija apspriest nākamo Latvijas, Lielbritānijas un Vācijas skolēnu tikšanos Minhenē un izveidot bukletu, kurš tiks izrādīts masu informācijas līdzekļos Latvijā, Vācijā un Lielbritānijā.
Šajā tikšanās reizē piedalījās skolotāji no visām trim valstīm un arī šī projekta koordinatore Kristina Šmitt.   

Plānojot aprīlī skolēnu tikšanos Minhenē, galvenā uzmanība tiks pievērsta jauniešu iespējai iegūt maksimāli daudz informācijas par profesionālā darba iespējām ražošanā. Mūsu vācu kolēģi, gatavojot nākamo tikšanos, ir paveikuši lielu darbu – dabūjuši atļaujas, lai jaunieši varētu apmeklēt tādu pazīstamu kompāniju uzņēmumus kā Audi un Rodhe&Schwarz.

Ja Audi uzņēmums daudz komentāru neprasa – tas ir pasaulē pazīstams automašīnu markas zīmols, tad par Rodhe&Schwarz būtu vērts uzzināt kaut ko vairāk. Tā ir kompanija, kas specializējas elektronikas un radiosakaru ierīču ražošanā. Šī uzņēmuma produkcija plaši tiek izmantota ikdienas dzīvē, aviācijā, drošības garantēšanā. Kompānija ir dibināta 1933. gadā un šodien tai ir atvērtas filiāles Singapūrā un Kolumbijā. Kompānijā (Vācijā) strādā 6000 cilvēku, bet filiālēs vēl 2000. Kopumā visā pasaulē kompānijā strādā 10 000 cilvēku 70 valstīs. Skolēniem iepazīšanās ar šo uzņēmumu sagādās daudz patīkamu pārsteigumu.

Bez uzņēmumu apmeklējuma skolēniem tiks piedāvātas interesantas ekskursijas, radošas aktivitātes prezentācijas izveidošanai, kā arī brīvais laiks un dažādas izklaides.
Tā būs iespēja pilnveidot savas sociālās kompetences – prasmi sazināties, sadarboties, publiski uzstāties, uzturēt sarunu, meklēt un atrast kopējas tēmas. Skolēni arī papildinās savas zināšanas profesiju jomā, sarunvalodas prasmes angļu valodā, paplašinās savu redzesloku, iepazīs cilvēku ikdienu ārpus Latvijas robežām un labi pavadīs laiku.

Lai viss izdotos, ir jāveic milzīgs priekšdarbs, kurš kompensēsies ar prieku no tikšanās ar jauniem un veciem draugiem no parterskolām.

Materiālu sagatavoja N. Matovnikova, O. Elksniņa

 

 ERASMUSlogo

 Daugavpils 15.vidusskolas  Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Eiropa, mēs ejam!” līdzfinansē Eiropas Savienība.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2016.12.09. 22:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs