Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2015.09.16. 16:09

Projekta „Paaudžu saikne” noslēguma pasākums

12. septembrī projekta ”Paaudžu saikne” ietvaros tika organizēts noslēguma pasākums – skolēnu un pilsētas senioru ekskursija uz Aizkalnes Raiņa muzeju, kura tika veltīta Raiņa un Aspazijas 150 gadadienai.

Ekskursijā piedalījās skolēnu parlamenta un skolas teātra dalībnieki (24 cilvēki) un seniori (24 cilvēki).

Mūsu gids, seniors Alfrēds Mošāns, pastāstīja mums par senajiem latgaliešiem, Latgales ievērojamākajām vietām. Piemēram, mēs uzzinājām, kā izveidojās nosaukums Stropi. Izrādās, ka ezera krastā kādreiz atradusies saimniecība ar cirsmu, daudziem stropiem un čaklām bitēm.

Aizkalnos  mūsu ekskursijas grupa iepazina Jasmuižas māju un dārzu, kuru Pliekšānu ģimene iznomāja no 1883. līdz 1891. gadam, un uzzinājām arī interesantus faktus par dzejnieka un viņa radinieku dzīvi, apmeklējām māla izstrādājumu izstādi.

Aizkalne atrodas 12 km attālumā no Preiļiem un, protams, mēs ar prieku apmeklējām Preiļu leļļu muzeju. Te katrai lellei ir savs stāsts un tapšanas vēsture. Un to var aplūkot jaukās fotogrāfijās, arī mūsu skolēni fotografējās dažādos kostīmos.
Atpakaļceļā mūs sagaidīja vēl viens pārsteigums. Mēs apmeklējām vietu, kur apglabāts Jāņa Raiņa tēvs Krišjānis Pliekšāns.  Ar izbrīnu mēs konstatējām faktu, ka šī vieta atrodas mūsu pilsētas Luterāņu kapos – pavisam netālu no mūsu skolas.

Mūsu draugi – seniori – saka lielu paldies skolēniem un skolotājiem par palīdzību vientuļajiem senioriem. Pagājušā gadā skolā norisinājās akcija, kurā varēja piedalīties ikviens. Tika vāktas mantas, saimniecības piederumi, saldumi utt.
Arī mēs sakām paldies senioriem par interesanto ekskursiju un jaukajām tikšanās reizēm.

Paldies viesiem ekskursijas dalībniekiem par sadarbību!   

Informāciju apkopoja Albīna Strikova, izgl. iest. direktora vietniece audzināšanas darbā

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs