Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2018.11.22. 09:11

Projekta „Skolas soma” ietvaros 10.a klases skolēni 17.novembrī apmeklēja pasākumu „Rīga staro”

Festivāls notiek jau 11 gadus, un šajā laikā tas ir izaudzis un kļuvis atpazīstams gan pašmāju iedzīvotāju, gan tūristu un gaismas mākslinieku vidū.

Šogad tajā piedalās mākslinieki no Francijas, Vācijas, Portugāles, Japānas, Nīderlandes. Būtiska šī gada festivāla iezīme ir starptautisku kopprojektu radīšana, sadarbojoties ārvalstu un vietējiem māksliniekiem. Šogad festivāls veltīts Latvijas simtgadei.

Mēs ar skolēniem nolēmām, ka šogad tādus svētkus nevar laist garām. Un nekļūdījāmies! Mēs atbraucām uz Rīgu dienā, tāpēc nolēmām vispirms apskatīt pilsētu no 97 m augstuma. Diemžēl laiks bija apmācies, bet vienalga Rīgas panorāma no televīzijas torņa bija ļoti iespaidīga. Svētku noskaņojums bija jūtams visās ielās un laukumos. Jau tā skaistā Vecrīga izrotāta valsts karoga krāsās: sarkanbaltas namu fasādes, veikalu skatlogi. Protams, sevišķa svētku sajūta bija vakarā, kad tika ieslēgtas visas festivāla gaismas instalācijas. Par grandiozās multimediju izstādes dalībnieku darbu demonstrācijas vietām bija kļuvušas daudzas tūristu iemīļotas vietas pašā Rīgas sirdī, piemēram, Svētā Pētera baznīca, Esplanādes parks, Latvijas Nacionālā opera, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Rīgas Kongresu nams, Doma baznīca un laukums. Lielākai daļai gaismas instalāciju bija arī muzikāls pavadījums. Ļoti skaista no krastmalas puses izskatījās Nacionālā bibliotēka.

Protams, mēs neapskatījām visu, bet svētku sajūtu mājās atvedām!

Informāciju sagatavoja O.Babiško

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2018.11.22. 09:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs