Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2018.04.10. 19:04

Divatā labāk!

Mūsdienās, kad viss strauji mainās, kad vecāki un bērni dzīvo ar citu dinamiku, spriedzi un ātrumu visiem ir nepieciešams atbalsts.

Šo atbalstu mūsu skolā sniedz projekts, ar kuru palīdzību mēs varam īstenot visdrošākos plānus.

Projekta ietvaros šogad latviešu valodas stundās strādā uzreiz divi speciālisti. 3. un 2. klasēs strādā skolotāja J.Bogatkeviča kopā ar logopēdi L.Sivačovu.

Nav noslēpums, ka ar katru gadu pieaug bērnu skaits ar valodas traucējumiem. Bērniem, kuriem ir valodas traucējumi, savlaicīgi ir jāsaņem logopēda palīdzība, lai nodrošinātu bērna personības vispusīgu attīstību un kvalitatīvas mācības.

Dažiem skolēniem grūti uztvert un iegaumēt mācību vielu, ja viņi ir emocionāli nenoturīgi, neveic uzdoto darbu, ilgi nespēj stundās noturēt uzmanību, ātri nogurst. Šajā gadījumā darbs ar skolotāju un skolotājas palīgu stundās ir problēmu risināšana.

Viena no biežāk sastopamajām problēmām valodas stundās šogad ir fonemātiskās dzirdes traucējums.

Fonemātiskā dzirde ir spēja pareizi sadzirdēt un atpazīt skaņas. Bērns ar vāju fonemātiskās dzirdes attīstību neatpazīst vienu vai otru akustisko īpašību jauktām un sarežģītām skaņām, kas rada neizpratni par vārda nozīmi.

Bērns nepareizi sadzird kādu skaņu, līdz ar to rodas problēmas ar vārdu izrunu un rakstību.

Stundas laikā skolotājas palīgs-logopēds palīdz skolēniem pareizi strādāt: kontrolēt savas kļūdas, uzmanīgi norakstīt no tāfeles vai grāmatas, pildīt uzdevumus pakāpeniski. Šī pieeja ļauj skolēniem kvalitatīvi strādāt savā individuālajā tempā, pat ja „mans darba temps” neatbilst „klases tempam” un stimulē izaugsmi. Savukārt skolotājs var nodrošināt intensīvu darbu pārējiem.

Strādājot kopā stundās visu mācību gadu, varam konstatēt, ka abām skolotājām izdevās uzlabot emocionālo gaisotni un mācību situāciju klasēs.

Informāciju sagatavoja J.Bogatkeviča un L.Sivačova

 

app

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2018.04.10. 19:04

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.