Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2021.05.20. 13:05

Psihologa aktivitāte APP projekta ietvaros

APP projekts ilga divus gadus, tā ietvaros es individuāli konsultēju skolēnus no 1. līdz 7. klasei. Attālināto mācību laikā mērķauditorija tika paplašināta līdz 9.klašu skolēniem,

ko izraisīja nepieciešamība atbalstīt mūsu bērnus karantīna laikā.

Psihologa atbalsts bija domāts skolēniem, kuriem mācīšanās padodas grūti dažādu iemeslu dēļ: uzmanības trūkums, atmiņas traucējumi, patvaļības un paškontroles nekorekta izveidošana, kognitīvo spēju nepietiekama attīstīšana, zema mācību motivācija, emocionālā nestabilitāte, pārliecības nepietiekamība, grūtības attiecībās un saskarsmē ar citiem.

Piedalīšanās APP projektā izrādījās īpaši aktuāla un noderīga karantīna laikā. Strādājot attālināti, ņemot vērā skolēnu pašreizējas vajadzības, es palīdzu skolēniem, kuriem grūti apgūt materiālus patstāvīgi, pildīt mājas darbus un orientēties tēmās dažādos priekšmetos, un vienlaicīgi pulējos nodrošināt viņiem psiholoģiski komfortu vidi. Darbs tika īstenots ZOOM platformā, telefoniski, klātienē.

Bērniem tika sniegtas psihologa individuālās konsultācijas atkarībā no katra skolēna individuālajām problēmām un vajadzībām. Darba saturs: korekcijas attīstošais darbs - pasaku un art terapijas metodes, kognitīvas un uzvedības terapiju metodes, kinezioloģijas vingrinājumi, refleksija, komunikācijas un saskarsmes iemaņu attīstīšana ar treniņa elementu izmantošanu. Es uzskatu, ka tāds psihologa atbalsts ir aktuāls un noderīgs bērniem.

Projekts atļāva psihologiem apmeklēt kursus Latvijas Universitātē "Psiholoģiskā novērtēšana ar Vekslera intelekta testu bērniem (WISC-IV)", kuri tika organizēti šī projekta ietvaros. Šie kursi ir nepieciešami psihologiem, jo bez Vekslera testa nav iespējams novērtēt izglītojamo kognitīvas spējas un saprast, kāda veida palīdzība bērniem ir nepieciešama.

Es uzskatu, ka psihologa piedalīšanās šajā projektā bija noderīga gan skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem un pašai psiholoģei!

Paldies par sadarbību!

Izglītības un skolas psiholoģe Oksana Elksniņa

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2021.05.20. 13:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.