Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2019.10.26. 10:10

Muchas gracias,Barcelona!

 

Jau otro gadu, pateicoties “ ES Erasmus+ programmas (KA1) skolu sektora projekta “Skola attīstībā: kompetents skolotājs konkurētspējīga skola” Nr. 2019-1-LV01-KA101-060321” projektam man ir iespēja mācīties un dalīties pieredzē ārzemēs. Šogad es apmeklēju saulaino Spāniju. Spānijā, veselu nedēļu strādāju starptautiskā komandā Barselonā, kursos “Happy Schools: positive education for well-being and life-skills development.”

Kursos piedalījās 11 skolotājas no Beļģijas, Grieķijas, Polijas, Vācijas, Latvijas.

Kursu tēma – pozitīvā psiholoģija/izglītība –bija arī visu dalībnieku kopējais mērķis.

Kursu lektore - Marta Mandolini, savās nodarbībās parādīja kā var mainīt pieeju mācību procesam, pilnveidot pedagogu darbu un ieviest pārmaiņas izglītības kvalitātes pilnveidošanas jomā. Kursos tika akcentēts cik svarīgi ir pareizi/pozitīvi noskaņot skolēnus un sevi, lai mācību process būtu efektīvāks. Meditācijas laikā lektore parādīja kā saglabāt vēsu prātu, domāt pozitīvi un pat vislielākajās grūtībās saskatīt iespēju, kā sevi pilnveidot. Tika prezentētas teorijas, metodes un piemēri, kuri palīdz skolotājiem un skolēniem izturēt slodzi, atrašanos ‘’vāveres ritenī’’ paaugstināta stresa apstākļos, ņemot vērā skolēna un skolotāja individuālas īpatnības.

Nodarbību laikā skolotāji sadarbojās, lai domātu un  plānotu skolēnu mācīšanos un izaugsmi kopā. Mācoties šajos kursos, es ieguvu zināšanas, prasmes un iemaņas, inovatīvas kompetences, noderīgu informāciju, ko jau izmantoju darbā ar skolēniem. Es arī papildināju atbalsta materiālu, teorētisko un praktisko bāzi un pilnveidoju mācību metodisko kompleksu.

Erasmus programmas kursi vienmēr ir svētki, jo dod iespēju ne tikai profesionāli, bet arī kulturāli pilnveidoties, pavadot laiku visskaistākajās pasaules pilsētās, šoreiz - Barselonā.

Barselona ir viena no retajām pilsētām, kas patīk pilnīgi visiem, neatkarīgi no gadalaika un vecuma. Barselonu jāierauga vismaz vienreiz mūžā, pat ja biezajā tūristu pūlī jutīsities kā siļķe mucā, pat ja neieraudzīsiet šeit īstu spāņu koridu vai flamenko dejas, Katalonijas galvaspilsētas arhitektūra, māksla (pilsētā kādreiz dzīvoja un radīja Gaudi, Salvadors Dalī, Huans Miro, Pablo Pikaso un daudzi citi slaveni mākslinieki), visdažādāko cilvēku mikslis, lieliskā virtuve un laikapstākļi liks jums pastāvīgi smaidīt.

Uzturoties pilsētā tikai nedēļu, nav viegli pa īstam iepazīt kataloniešus. Bieži ielās viņu ir mazāk nekā tūristu, turklāt kataloniešu temperaments atšķiras no spāņu. Barselonas iedzīvotāji vairāk atgādina Rietumeiropas, nevis Dienvideiropas pārstāvjus. Turklāt viņi runā savā valodā un ir izteikuši vēlmi atdalīties no Spānijas.

Laika apstākļi Barselonā ļāva man izpētīt ne tikai pilsētas skaistumu, bet arī zemūdens pasauli,jo es arī nopietni sagatavojos ne tikai mācībām, bet arī snorklingam. Katalonijas zemūdens pasaule nav bagāta ar ūdensaugiem, bet deva man iespēju iepazīties ar vairākiem jūras iedzīvotājiem, kuri arī izrādīja vēlmi sadarboties J

Taisnību sakot, man izdevās reāli īstenot kompetenču pieeju dzīvē, pilnveidojot sevi un pielietojot savas prasmes mācību jomā, kultūras jomā un dabā (reālā dzīves situācijā), – manuprāt, tas ir ideāls piemērs kā var/vajag strādāt izglītības sistēmas pārmaiņu laikā.

P.S. Pozitīvi domājot, baudot Katalonijas kultūrmantojumu un zemūdens pasaules skaistumu, tiešām ir viegli mācīties!

Informāciju sagatavoja Erasmus + projekta dalībniece J.Bogatkeviča

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2019.10.28. 10:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.