Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2021.12.20. 12:12

“Mācīties vienam no otra – veidot nākotni!” ERASMUS + projekta dalībnieku tikšanās Čehijā

 

 

Daugavpils 15. vidusskolas ES Erasmus+ programmas (KA 2) skolu apmaiņas partnerības projekts Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348_3  “Voneinander lernen-Zukunft bauen“/“Mācīties vienam no otra - veidot nākotni”.

 Šajā reizē projektā piedalījās nevis 6 Eiropas skolas no 5 partnervalstīm, kā bija ieplānots, bet tikai 4. Tās bija divas Latvijas komandas no Daugavpils 15. un 16.vidusskolas, kā arī Čehijas un Grieķijas komandas. Covid-19 dēļ nevarēja atbraukt divu valstu pārstāvji – Itālijas un Vācijas. Protams, bija ļoti žēl, bet tomēr tikšanās, kurā piedalījās gan skolēni, gan skolotāji, notika.

 

Starptautiskā projekta “Mācīties vienam no otra - veidot nākotni” mērķis ir attīstīt skolēnu karjeras izvēles prasmes, paplašināt viņu zināšanas uzņēmējdarbības jomā, dot jauniešiem iespēju, komunicējot angļu valodā ar cilvēkiem no citām valstīm, paaugstināt saskarsmes kompetences un uzlabot iemaņas sadarboties un strādāt komandā. Projekts – tā ir arī iespēja personības izaugsmei, tā kā paaugstinās jauniešu aktivitāte un mobilitāte un pašpārliecība. Skolēni saņēma jaunu dzīves pieredzi, spilgtus iespaidus un, protams, neaizmirstamas emocijas.

No 05.12. līdz 10.12. notika projekta dalībnieku tikšanās Čehijā, sākumā Prāgā, pēc tam Trutnovā. Mūsu skolu projektu pārstāvēja 7 skolēni: Valērija Gorbenko (11.a kl.), Jeļizaveta Surikova (11.a kl.), Sofja Golubeva (12.a), Darja Kašina (12.a), Iļja Krasavins (12.a), Riana Kuhaļska (12.a), Artemijs Kuzņecovs (12.a), kā arī trīs skolotāji: Jekaterina Bogatkeviča, Vilnis Vanaģelis un Oksana Elksniņa.

Organizatori, Trutnova skolas skolotāji un skolēni, sagatavoja partneriem ļoti interesantu, informatīvu, izglītojošu, piesātinātu ar informāciju un spilgtiem iespaidiem programmu. Projekta īstenošanas gaitā viesiem tika piedāvātas neaizmirstamas ekskursijas Prāgā un Trutnovā, jaunieši iepazinās ar Trutnova Medicīnisko vidusskolu, kur uzzināja par Čehijas vēsturi, kultūru un dabu, kā arī par izglītības specifiku Čehijā, un darbojās meistarklasē par pirmo palīdzību. Pateicoties Čehijas organizatoriem, apmeklējām ļoti veiksmīgu un slavenu metālkonstrukciju rūpnīcu “Kasper”, kura eksportē savu produkciju uz 23 valstīm un stikla egļu rotājumu fabriku, kura ražo īstus Ziemassvētku brīnumus; apskatījām fantastisku, visskaistāko vietu - Adršpaha klinšu pilsētu, kur dabas brīnumi neatstāja vienaldzīgu nevienu no mums; un apskatījām apbrīnojamus dzīvniekus no dažādām pasaules daļām.

Lūk, kā izsakās jaunieši par braucienu:

Sofja Golubeva: “Mūsu ceļojums uz Čehiju noteikti bija izdevies. Man šķiet, ka mēs visi uzzinājām kaut ko jaunu un atklājām citu cilvēku mentalitāti. Visvairāk man palika atmiņā daba un cilvēki. Bija prieks pavadīt nedēļu kopā ar jautriem cilvēkiem brīnišķīgā vietā.”

Artemijs Kuzņecovs: “Man ļoti patika ceļojums uz Čehiju, jo viss bija ļoti pareizi plānots. Man liekas, ka mēs apskatījām visskaistākās vietas Prāgā, kā arī Trutnovā. Es daudz ko uzzināju par Čehiju un katras pilsētas vēsturi. Vecpilsēta Prāgā bija neaizmirstama, un es ieguvu daudz jaunu draugu un pieredzi. Paldies visiem, kuri palīdzēja piedalīties šajā projektā!”

Iļja Krasavins: ” Mans ceļojums uz Čehiju “Erasmus+” programmas gaitā bija fantastiskākais piedzīvojums. Man patika viss – sākot no netipiskās skolas līdz skaistajai Prāgai; no garšīgajiem ēdieniem līdz pēdējam lidojumam. Bet visvairāk man patika “Teplicke skaly”. Tās lielums un gigantiskais mērogs bija maģisks. Arī Prāga un arī Trutnovs. Un viss, ko es piedzīvoju, bija ar savu unikālo un neaizmirstamo noskaņojumu.

Es jūtu, ka pēc šī ceļojuma, mana dzīve sākās no jauna.”

Darja Kašina: “Brauciens uz Čehiju bija neaizmirstams un lielisks. Interesanti bija paskatīties, kā cilvēki dzīvo citur un saprast viņu uzskatus par dzīvi. Tā bija laba iespēja praktizēt komunikāciju ar jauniem, citu valstu cilvēkiem un runāt angliski. Mums bija iespēja ieraudzīt skaistu, neparastu arhitektūru un dažādus pieminekļus. Ekskursijas zoodārzā, fabrikās un skolā bija unikālas. Es ar prieku ieguvu jaunu informāciju un jauno pieredzi.”

Valerija Gorbenko: “Brauciens uz Čehiju paliks atmiņā uz ilgu laiku, tas bija neaizmirstams, lieliski pavadīts laiks draudzīgā atmosfērā. Brauciena laikā mums bija iespēja sazināties ar citu valstu pārstāvjiem un iepazīties ar dažādu kultūru īpašībām, kā arī attīstīt uzticamas attiecības mūsu skolas komandā kopā ar skolotājiem. Neskatoties uz diezgan aukstiem un mitriem laika apstākļiem, mums paveicās apskatīt neiespējami skaistas vietas. Skolēni, kuri piedalījās projektā no Čehijas Republikas, iepazīstināja mūs ar pilsētu Trutnovu, pastāstīja par vietējiem apskates objektiem, kuri glabā sevī vēsturi par šo pilsētu. Viens no tādiem bija Ģenerāļa Gablenza piemineklis, kas atrodas pakalna virsotnē un no kura paveras apbrīnojami skaists skats uz pilsētu. Bet no visām vietām visvairāk man patika ceļojums “Adršpach-Teplice Rocks” kompleksā, jo tur varēja izbaudīt neticami debešķīgus dabas darinājumus. Apkopojot visu ceļojumu, es varu atzīmēt, ka tā bija izcila iespēja paplašināt zināšanas par Čehijas valsts kultūru un attīstīt savas sazināšanas prasmes, komunicējot kolektīvā.”

Gribētos pabeigt ar Artemija vārdiem: “Paldies visiem, kuri palīdzēja piedalīties šajā projektā!”

                                                                                 Sagatavoja O. Elksniņa un 11.a, 12.a kl. skolēni

 

eu

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2021.12.21. 10:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.