Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2021.10.15. 12:10

“Mācīties vienam no otra – veidot nākotni!” ERASMUS + projekta dalībnieku tikšanās Grieķijā, Atēnās

 Daugavpils 15. vidusskolas ES Erasmus+ programmas (KA 2) skolu apmaiņas partnerības projekts Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348_3  “Voneinander lernen-Zukunft bauen“/“Mācīties vienam no otra - veidot nākotni”.

Projekta mērķa grupa ir  6 Eiropas skolas no 5 partnervalstīm: Latvija, Čehija, Itālija, Grieķija, Vācija. Projektā piedalās gan skolēni, gan skolotāji. Šā starptautiskā projekta “Mācīties vienam no otra - veidot nākotni” mērķi ir veicināt uzņēmējdarbības izglītību, attīstot dalībniekos tai nepieciešamās īpašības-zinātkāri, radošumu, patstāvību, spēju komunicēt un strādāt komandā-, veicināt svešvalodu apguvi un attīstīt starpkultūru kompetences.

No 03.10. līdz 09.10. notika projekta dalībnieku tikšanās Grieķijā, Atēnās. Mūsu skolu projektā pārstāvēja 6 skolēni : Jeļizaveta Surikova (11.a kl.), Valērija Gorbenko (11.a kl.), Ernests Podnieks ( 11.a kl.), Vladislavs Mihailovs (11.a kl.), Dmitrijs Kiseļovs (12.a kl.) un Ņiķita Vasiļjevs (12.a kl.), kā arī trīs skolotājas: Jekaterina Bogatkeviča, Irina Marcinkeviča un Ina Romanovska.

Projekta programma bija ļoti plaša un sniedza ieskatu Grieķijas infrastruktūrā, vēsturē, ģeogrāfijā, mākslā. Projekta mobilitātes bija saistošas, aizraujošas un izglītojošas, jo ļāva skolēniem gan iepazīt Grieķijas izglītības sistēmu un ražošanas uzņēmumus, gan pārsteigt ar savu arhitektūru un dabu!

Bet labāk, lai par visu redzēto un piedzīvoto pastāsta mūsu skolēnu atsauksmes!

 

Valērija Gorbenko: Plānojot šo braucienu, es pat nevarēju iedomāties, kāds tad tas būs. Es ļoti uztraucos un pārdzīvoju par šo braucienu kopumā: kā es runāšu, ko stāstīšu, kā man būs jāuzvedas... Bet jau ceļā uz Rīgas lidostu es sapratu, ka man ļoti paveicās būt kopā ar cilvēkiem, kuri ir mūsu komandā! Un es nemaldījos, jo viņi vienmēr bija gatavi palīdzēt, uzmundrināt un uzlabot garastāvokli, un tas attiecas ne tikai uz skolēniem, kuri šīs nedēļas laikā ir kļuvuši par draugiem, bet, protams, arī uz mīļajiem skolotājiem, jo viņi vienmēr atbalstīja, deva mums vērtīgus padomus un ieteica, kā labāk rīkoties noteiktās situācijās.

Atbraucot uz Grieķiju, man tā likās kā parasta pilsēta-megapolise, bet kāds man bija pārsteigums, kad mēs ienirām Grieķijas arhitektūras un vēstures pasaulē! Mēs bijām daudzās vietās, piemēram, Atēnu akropolē, Hēfaista templī un Pirejas ostā. Tomēr vislabāk atmiņā palika Souniona zemesrags un Poseidona templis! Tā ir neaprakstāma vieta, kura atņem prasmi runāt un kura tev ir iespēja uz mirkli aizmirst visas savas problēmas!

Protams, vislielāko iedvesmu strādāt deva pārējo valstu skolēnu atsaucība! Visi bija vienmēr gatavi komunicēt un ieinteresēti klausījās, un izjautāja par mūsu valsti un skolu. Mēs sazinājāmies, pastaigājamies kopā un, galvenokārt, mācījāmies viens no otra, protams, neaizmirstot arī par jokiem un izklaidēm. Mēs viegli atradām tēmas sarunām, lai pēc iespējas ātrāk un vieglāk saprastu viens otru.

Tas bija neaizmirstams brauciens un pieredze, kura palīdzēja pilnveidot manas angļu valodas zināšanas, komunicēt un mācīties strādāt svešā komandā, un, protams, nebaidīties izteikt savas domas un demonstrēt zināšanas.

Izsaku milzīgu PALDIES visiem, kas piedalījās braucienā un arī organizatoriem!

 

Dmitrijs Kiseļovs: Ceļojums uz Grieķiju bija mans pirmais ceļojums tik tālu. Tā bija arī mana pirmā reize lidmašīnā. Ilgu laiku bija domas par to, kā gribētos doties ārpus Latvijas, redzēt pasauli un sajusties kā brīvam putnam! Tas ir, es gaidīju šo projektu, kā ieslodzītais gaida savu atbrīvošanu!

Ar 100% pārliecību varu teikt, ka projekts bija izdevies, jo man, tāpat kā pārējiem dalībniekiem, šī starptautiskā tikšanās patika! Man patika, kā katrs dalībnieks no Latvijas, Čehijas, Vācijas, Itālijas un Grieķijas mēģināja runāt angliski, pat ja tas neizdevās ļoti labi, tā bija prakse komunikācijā ar ārzemniekiem.

Runājot par Grieķiju, man patika viņu siltā saule, jūras un kalni. Grieķijas iedzīvotāji, salīdzinot ar mūsējiem, izrādījās ne tik atšķirīgi, kas man lika aizdomāties: lai cik tālu cilvēki neatrastos viens no otra, viņi joprojām būs vienādi, katram būs kaut kas labs un kaut kas slikts. Es esmu apmierināts ar braucienu un pateicīgs tiem cilvēkiem, kuri deva šādu iespēju, īpaši skolotājiem, kuri lidoja kopā ar mums un uzņēmās atbildību par mums, kā arī mūsu grupas skolēniem. Vairāk šādu projektu!

 

Ernests Podnieks: Man paveicās piedalīties Erasmus + projektā. Biju pārsteigts par unikālu iespēju, apmeklēt Grieķiju. Godīgi sakot, es nezinu, ar ko sākt, jo ir tik daudz emociju un iespaidu.

Pirmkārt, projekts man deva iespēju pirmo reizi lidot ar lidmašīnu, tas bija pārsteidzoši. Otrkārt, mēs patiešām sazinājāmies ar ārzemniekiem, tādējādi izdzēšot kautrību un uzzinot kaut ko jaunu par dažādām valstīm un viņu dzīvi. Treškārt, es savām acīm redzēju kultūru, kas pilnīgi atšķiras no mūsējās. Un ziniet, es esmu patiešām laimīgs par to!

Pati valsts man šķita diezgan laipna un draudzīga, un viņu kultūra ārkārtīgi atšķiras no mūsējās. Grieķi man likās ļoti temperamentīgi, laipni, izpalīdzīgi un jautri cilvēki. Bet šīm īpašībām līdzi nāk arī vieglprātība un nolaidība.

Atēnās ir daudz skaistu skatu, no kuriem asinis stingst. Viena no šīm vietām bija Souniona rags, uz kura atrodas Poseidona templis. Šī vieta ir bagāta ar savu vēsturi, tāpat kā visa Grieķija. Iepriekš es šo vietu biju redzējis tikai attēlos un joprojām nespēju noticēt, ka redzēju šo templi un to skatu reālajā dzīvē! Gids mums teica, ka šī vieta ir svēta, un es saprotu, kāpēc. Enerģētika tur ir vienkārši neaprakstāma, tu paskaties uz šo skaisto, spilgti zilo jūru, brīze pūš tieši tev pretī... Šādos brīžos tu pārstāj domāt par cilvēku kņadu, aizmirsti par savām problēmām un juties patiesi brīvs. Tā ir brīnišķīga sajūta...

Otrā vieta, kas man ļoti patika ir Atēnu Akropole. Tas ir akmeņains kalns ar lieliskiem tempļiem, ko uzcēla senie grieķi. Visvairāk pārsteidz šo tempļu skaistums un varenība. Uzreiz paradās domas par to, kā viņi uzcēla šīs ēkas bez mūsdienu tehnikas un tehnoloģijām, un neviļus esi pārsteigts! Šo tempļu kopums sniedz priekšstatu par pagātnes cilvēku raksturu (tāpat kā Poseidona templis), un no Akropoles paveras brīnišķīgs skats uz Atēnām. Man arī patika pašas Atēnas. Atēnas ietver arhitektūras stilus, sākot no grieķu-romiešu un neoklasicisma līdz mūsdienām, un tie, pēc manam domām, ir perfekti! Pilsēta ir daudzpusīga, daudzveidīga, un ir uz ko paskatīties. Katrs rajons ir unikāls un atšķiras no iepriekšēja, bet naktī pilsēta iegūst pavisam citus toņus un sniedz pavisam citas sajūtas!

Kopumā no šī ceļojuma man ir tikai patīkami iespaidi. Šī bija unikāla iespēja apmeklēt svešu valsti, praktizēt angļu valodu un redzēt daudz ko jaunu. Paldies, Erasmus!

 

Ņikita Vasiļjevs: Visvairāk patika komunikācija ar cilvēkiem no citām valstīm. Visi biji ļoti aktīvi un atvērti, runa skanēja no visām pusēm. Šī atmosfēra dāvināja vissiltākās jūtas, no kurām bija iespējams iegūt arī kādu iedvesmu. Pozitīvās emocijas un ticība cilvēkiem motivēja atrast kaut ko jaunu, meklēt savu vietu dzīvē, sākt darīt kaut ko neparastu! Atsevišķi jāpiemin dabas ainavas un no tām starojošais miers, kas ieaijāja dvēseli kā šūpulis!

 

Jeļizaveta Surikova: Es esmu bezgalīgi pateicīga par piedāvāto iespēju un iegūto pieredzi! Bija neticami jautri atrasties uz viena viļņa kopā ar skolotājiem un skolēniem, atrodoties Grieķijā un piedaloties skolas mācību programmā Erasmus! Ir iegūta virkne jaunu zināšanu, fotogrāfiju, atmiņu. Bija satraucoši prezentēt savu skolu, bet pārējo dalībvalstu komandu ovācijas un aplausi noslēgumā lika saprast, ka viss ir labi!

Mēs it kā mēs iekļuvām vēstures grāmatās, tikai realitātē viss bija daudz foršāk! Senā Grieķijas kultūra ir neaprakstāma! To var sajust, tikai skatoties un atrodoties tuvumā. Es redzēju ēkas, kas mani pārsteidza ar savu skaistumu un arhitektūru, arī redzēju cilvēkus, kuri ciena savu kultūru. Grieķi ir laipni un atsaucīgi, viņi vienmēr palīdzēja, ja mums, tūristiem, bija jautājumi. Vēl es uzzināju par grieķiem, ka viņi ir ļoti emocionāli un dāsni.

Mana vismīļākā vieta bija Monastirjaki tirgus, jo tur es redzēju dažādu tautu pārstāvju parasto ikdienas dzīvi, tradicionālo virtuvi un, protams, tūrisma suvenīru biznesu. 

Virkne pozitīvu emociju mani motivē turpmākajai skolas izglītībai, jo es centīšos sasniegt savus mērķus, lai nākotnē varētu apmeklēt jebkuru valsti un varētu sazināties absolūti brīvi!

 

Vladislavs Mihailovs: Es varu teikt godīgi, tā bija vislaimīgākā nedēļa manā dzīvē, jo es ieguvu jaunu pieredzi un atradu sev jaunus draugus!

Pirmajā dienā mēs braucām uz skolu, kuras skolēni un skolotāji jau bija atbraukuši pie mums ciemos pirms diviem gadiem. Mūs visi tik ļoti gaidīja un tik laipni satika šajā skolā! Skolā mēs iepazināmies ar citu dalībvalstu skolām un arī pastāstījām par sevi. Kad Ņikita un Ļiza prezentēja mūsu skolu, daudzi teica, ka mums ir ļoti superīga un moderna iestāde, un mani piepildīja lepnuma sajūta! Mēs strādājām starptautiskās grupās un kopā izstrādājām biznesa uzsākšanas plānu.

Arī mēs apmeklējām olīvu birzis, kurās aug apmēram 125 miljoni koku. Mums pat bija iespēja pašiem pamēģināt savākt olīvas, un izrādījās, ka tas nebija viegli, bet man patika. Tur mums pastāstīja par olīveļļas gatavošanas, glabāšanas un transportēšanas procesu, kā arī notika eļļas degustācija.

Visneaizmirstamākā vieta, kuru mēs apmeklējām, ir Akropoļe. Tur mēs ieraudzījām amfiteātri un leģendāras būves, kuras es redzēju tikai vēstures grāmatās. No šīs virsotnes mēs varējām ieraudzīt visas Atēnas! Apmeklējām akmeņaino Filopapu kalnu, no kura mēs arī ieraudzījām elpu aizraujošus skatus!

Kā arī vienkārši gribētos izteikt pateicību skolotājiem, kuri atbalstīja mūs un rūpējās par mūsu drošību, jo Atēnas bija nepazīstama lielpilsēta un varēja notikt dažādi... Kā arī es sapratu, ka skolotāji ir tādi paši cilvēki kā skolēni.

Esmu pateicīgs par piedalīšanos “Erasmus +” projektā, jo es sapratu, ka tā ir mana iespēja izmēģināt savas prasmes un spējas, sazinoties angļu valodā un strādājot kopā ar dalībniekiem no citām valstīm. Es guvu milzīgu dzīves pieredzi un motivāciju turpmākajai dzīvei un darbībai!

 eu

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2021.10.15. 15:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.