Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2022.04.05. 15:04

“Mācīties vienam no otra – veidot nākotni!” ERASMUS + projekta dalībnieku tikšanās Vācijā

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekta “Mācīties vienam no otra – veidot nākotni” (Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348_3) ietvaros Daugavpils 15. vidusskolas 11. klases skolēni Valērija Gorbenko, Jekaterina Bļinova, Vladislavs Mihailovs, Ernests Podnieks, Jeļizaveta Surikova, Diāna Vanoviča, skolotājas Jekaterina Bogatkeviča un Olga Macko no 20. līdz 26.martam piedalījās projekta aktivitātēs Vācijas pilsētās Barntrupa un Detmolda. Mobilitātē iesaistījās arī partneri no Grieķijas, Čehijas, Itālijas, Vācijas un Daugavpils 16.vidusskolas. Programmas mērķis bija attīstīt  skolēnu uzņēmējdarbības, komunikācijas un svešvalodu prasmes, kā arī papildinātu zināšanas par valsti un tradīcijām.

Pirmajā dienā, kad mēs ieradāmies skolā Barntrupā, un, kad visi jau nedaudz iepazīstinājās, projekta organizatori mūs sadalīja grupās un nosūtīja radīt mūsu pirmās projekta atmiņas ... Mums bija izcila iespēja paradīt visu savu radošumu un izveidot atmiņu kasti, kurā pēc tam var turēt visas lietas, kas atgādina Vācijā pavadītu nedēļu. Trešdien, atbraucot skolā jau otru reizi, mūs sadalīja divās lielās grupās. Viena grupa kopā ar profesionālu skolotāju piedalījās aktiermeistarības klasēs. Mēs kliedzām, runājām un klausījāmies, lai labāk izpētītu sevi, savu iekšējo “es” un arī apkārtējus. Bet otrajai grupai bija iespēja vēl reiz paradīt savas radošas prasmes un vienoties, lai izveidotu posteru, kas simbolizēja mieru visā pasaulē. Pēc tam grupas mainījās ar aktivitātēm, kas deva iespēju visiem izbaudīt šo pieredzi. Pēc visām šīm aktivitātēm mūs sadalīja mazākās grupās un mēs devāmies gatavoties skolas tirgum. Katram bija savi pienākumi: kāds palīdzēja gatavot, bet kāds izgudroja reklāmas un pārdošanas stratēģijas, kā arī noformējuma nianses. Piektdien skolā notika pēdējā sagatavošana gardumu pārdošanai. Tas bija neticami jauki, jo katram komandas dalībniekam bija iespēja demonstrēt savas uzņēmējdarbības prasmes un zināšanas.

(Lera)

Man palaimējās apmeklēt un piedalīties skolas gadatirgū, kurā varēja piedalīties ne tikai šīs skolas audzēkņi, bet arī pilsētnieki . Tirgus koncepcija bija ļaut cilvēkiem pagaršot dažādu valstu nacionālās virtuves ēdienus un arī nopelnīt naudu, kura tika novirzīta skolas attīstībai. Bija ļoti aizraujoši un jautri satikt citu tautību cilvēkus un iepazīt viņu kultūru.

(Liza)

Mūsu ierašanās trešajā dienā mums bija ekskursija pa Detmoldas pilsētu, kuru mums veica viduslaiku gids. Viņš bija ģērbies viduslaiku drēbēs, dziedāja un spēlēja mūzikas instrumentu. Viņš vadīja mūs pa galvenajām pilsētas apskates vietām. Lippes ģimenes pilī gids stāstīja par pasaules vēsturi un, kas tajā laikā notika Vācijā. Gids ar mums daudz runāja, uzdeva jautājumus un stāstīja kā mēs dzīvotu, ja būtu tā laika iedzīvotāji. Mēs arī uzkāpām baznīcas augšā, kur baudījām brīnišķīgu skatu uz pilsētu. Gidam izdevās mūs iegremdēt tā laika atmosfērā! Paldies par emocijām un iespaidiem!

(Diana)

Ekskursijas laikā daudz dzirdējām par Hermaņa pieminekli. Tas simbolizē ļoti nozīmīgu posmu Vācijas vēsturē, konkrēti, ģermāņu cilšu uzvaru pār Romas armiju un to apvienošanos. Tika baumots, ka kauja notika tieši tās vietas tuvumā, kur tagad atrodas piemineklis, bet patiesībā tā atradās simts kilometru attālumā. Bet pats interesantākais ir tas, ka var uzkāpt piemineklī un no turienes var redzēt ne tikai tuvas dabas ainavas un Detmoldu, bet arī citas pilsētas. Patiesi elpu aizraujošs skats! Pa ceļam bija iespēja izkalt arī monētu ar pieminekļa attēlu.

(Katja)

Apmeklējot Hamelšenburgas pili, kura uzcelta 15.gadsimtā 20.gados, es biju pārsteigts no celtnes grandioziem izmēriem. Es uzzināju, ka 1584.gadā pils sabruka ugunsgrēka dēļ. Tajā laikā pils saimnieks bija Jurgens Klenke, kas domāja, ka atjaunot pili nebūs iespējams, bet viņa sieva- Anna Fon Holle pārliecināja savu vīru atjaunot pili. Viņa izvēlējās pilij renesanses stilu, nevis vēlu gotikas stilu, kas bija plaši populārs Hamelna aprindās. Tagad pilī dzīvo Klenkes 15.paaudze, kas nodarbojas ar pils restaurācijas darbiem. Neskatoties uz to, ka visa ģimenes nauda iet uz pils restaurāciju, viņi pieņēma ciemos 5 ģimenes no Ukrainas. Es biju ļoti pārsteigts, uzzinot, ka tagad pilī dzīvo parastas ģimenes. Priecājos arī mūsdienās redzēt ģimeni, kura ļoti ciena savas ģimenes vēsturi un Vācijas kultūru.

(Vlads)

Nedēļas laikā bija ļoti daudz pasākumu un iespaidu. Visi organizēti pasākumi bija radoši, aizraujoši un attīstīja skolēnu uzņēmējdarbību. Turklāt skolēni paplašināja savas dzīves, atpūtas, ceļošanas pieredzi un atrada jaunus draugus. Šis ceļojums palīdzēja viņiem uzzināt arvien vairāk, nospraust tālākus mērķus un atklāt jaunus apvāršņus.

Danke schön, Erasmus!

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.