Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2019.11.25. 21:11

“Mācīties vienam no otra - veidot nākotni”- Erasmus+partnerības projekta skolotāju tikšanās Vācijā

 

Šī gada rudenī sākās jauns ES Erasmus+ programmas (KA2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Mācīties vienam no otra - veidojot nākotni” (Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348_3).

Projekta ietvaros mūsu skolas skolotāju darba grupa no 17. līdz 21. novembrim piedalījās starptautiskajā tikšanās, kas notika Vācijas pilsētā Barntrupā. Šī bija pirmā projekta tikšanās, kuru organizēja pilsētas ģimnāzija “Städtisches Gymnasium Barntrup”.

Projekta starptautiskajā pasākumā darbojās 30 projekta dalībnieki - skolotāji no 6 skolām, no piecām ES dalībvalstīm: no Vācijas, Latvijas, Čehijas, Itālijas un Grieķijas. No mūsu skolas šajā tikšanās reizē piedalījās 4 skolotāji: Natalja Murzjonoka, Elvīra Pirogova, Ļubova Raihele un Anita Keca.

Projekta galvenās tēmas, kuras jārealizē ir uzņēmējdarbības izglītības veicināšana un modernu digitālo līdzekļu un multimediju izmantošana. Šīs tēmas ir ļoti aktuālas mūsdienu sabiedrībā.

Tikšanās programma bija ļoti saturīga un iekļāva iepazīšanos ar Vācijas izglītības sistēmu, skolas mācību procesu, diskusijas, seminārus un dažādus citus pasākumus, t.sk. iepazīšanos ar Līpes reģiona kultūras un vēstures mantojumu.

Pasākuma vadīšanā aktīvi piedalījās Vācijas 10.-11.klašu skolēni-projekta dalībnieki, kuri pavadīja viesus skolā, izstrādāja projekta logo, sagatavoja prezentācijas, plakātus un izveidoja projekta karogu. Projekta karogs tika svinīgi pacelts visu projekta dalībnieku un masu mediju pārstāvju klātbūtnē.

Tikšanās noritēja radošā un draudzīgā gaisotnē, kas deva iespēju tuvāk iepazīties ar visiem projekta partneriem, diskutēt par Vācijas profesionālo koncepciju, veiksmīgi izstrādāt testu "Vai tu esi uzņēmējdarbības personība” un citus projekta dokumentus; apspriest projekta uzdevumus un svarīgas jautājumus.

Projekta semināros Vācijas skolotājas prezentēja karjeras orientācijas koncepciju un sagatavošanas pasākumus šajā jomā. Tika prezentēta projekta mājas lapa un projekta dalībnieki diskutēja par mājas lapas sadaļām, kuras būs papildinātas ar projekta materiāliem, aktualitātēm un panākumiem visa projekta norises laikā līdz 2021. gadam. Notika arī praktiskais darbs ar modernu digitālo līdzekļu izmantošanu. Prezentēja arī eTwinning platformu, ievērojot to, ka eTwinning piedāvā skolotājiem kļūt par daļu no visaizraujošākās mācību kopienas Eiropā, lai iesaistītu tos komunikācijā, sadarbībā, projekta īstenošanā un pieredzes apmaiņā. eTwinning platforma būs aktīvi izmantota mūsu projekta īstenošanas laikā.

Inovatīvas izglītības koncepcijas un Eiropas skolas metodiskās pieredzes pārņemšanā notika stundu hospitēšanas laikā.

Vadošā uzņēmuma “KEB” apmeklējums palīdzēja labāk saprast sadarbības principus ar reģionālajiem uzņēmumiem un uzņēmējiem.

Tika pārrunāti arī organizatoriskie jautājumi, precizēti tikšanās termiņi. Projekta darba grupa vienojās par nākamajā periodā veicamajiem uzdevumiem. Tikšanās laikā veiktās darbības nodrošina projekta veiksmīgu īstenošanu.

Intensīva darba rezultātā tika sasniegti izvirzītie mērķi.

Turpmāk visi interesenti varēs sekot līdzi mūsu projekta attīstībai un dalībnieku sadarbības aktivitātēm izveidotajā projekta mājas lapā.

Informāciju sagatavoja skolotāju darba grupa:

Ļ. Raihele, N. Murzjonoka, Elvīra Pirogova, A. Keca.

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2020.09.29. 14:09

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.