Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2021.02.19. 12:02

“Mācīties vienam no otra - veidot nākotni”- Erasmus+partnerības projekta virtuālas aktivitātes.

 “Mācīties vienam no otra - veidot nākotni”- Erasmus+partnerības projekta virtuālas aktivitātes.

ES Erasmus+ programmas (KA2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Mācīties vienam no otra - veidojot nākotni” (Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348_3), kurš sākās 2019 gada rudenī, šobrīd turpinās, neskatoties uz nepārvaramas varas apstākļiem Covid-19 pandēmijas dēļ, tikai virtuāli. Projekta mērķis, kuru jārealizē ir uzņēmējdarbības izglītības veicināšana.

Sadarbībā ar sešām skolām no piecām ES dalībvalstīm: Vācijas, Latvijas, Čehijas, Itālijas un Grieķijas mūsu projekta dalībnieki - skolēni un skolotājas veic projekta uzdevumus, piedaloties tiešsaistes sanāksmēs.

Tika radīts virtuālais tests "Uzņēmēja personība" 9.-12.klašu skolēniem. Šī testa ietvaros tika veikta aptauja "Vai tev ir uzņēmējdarbības spējas?", kurā no mūsu skolas piedalījās 75 skolēni 15 - 18 gadu vecumā.

Tests ir sadalīts vienpadsmit kompetencēs, kas ir nepieciešamas profesionālajai dzīvei: darbs komandā, attieksme pret kritiku, pašpārliecinātība, motivācija, spēja sadarboties, pārliecināšanas spēks, empātījas spējas, komunikācijas prasmes, iecietība, konfliktu risināšanas prasmes un starpkultūru kompetence. Katrā no šīm kompetencēm ir vairāki apgalvojumi, novērtējot to atbilstību savai personībai, skolēns uzzina, vai viņam piemīt nepieciešamās īpašības un prasmes, lai darbotos uzņēmējdarbībā.

Testa rezultāti uzrādīja, ka vairākumam piemīt uzņēmēja prasmes. Pašpārliecinātības un attieksme pret kritiku kompetences apgalvojumus skolēni, piemērot savai personībai, novērtēja viszemāk, bet visaugstāk tika novērtētas kompetences – darbs komandā un konfliktu risināšanas prasmes. No tā secinām, ka skolēni ir ļoti sabiedriski, aktīvi, spēj darboties komandā, bet viņiem trūkst ticības saviem spēkiem un idejām.

Testa rezultāti ir noderīgi gan pašiem dalībniekiem, gan klases audzinātājiem. Dalībnieks uzzina savas stiprās un vājās puses, izprot, kuras kompetences ir jāatīsta.

Projekta dalībnieki - 10.-12.klašu skolēni Valērija Gorbenko, Elvina Narovska, Olga Andrijevska, Dmitrijs Kiseļovs un Ņikita Vasiļjevs, novadīja 2020.g.decembrī un 2021 janvārī ļoti interesantas un informatīvas intervijas ar uzņēmējiem Daugavpilī. Neskatoties ar grūtībām šī uzdevuma pildīšanā, dalībnieki parādīja savu radošumu un ieguva neatņemamu pieredzi. Liels paldies projekta dalībniekiem par dalību projektā un spēju, neskatoties uz grūtībām attālināto mācību laikā, kvalitatīvi un radoši veikt visus uzdevumus.

Intervijas materiāli un aptaujas rezultāti tiek ievietoti projekta mājas lapā, kā arī eTwinnings platformā TwinSpice. Visas ieinteresētās personas var iepazīties ar visiem materiāliem projekta vietnē: https://voneinanderlernen.wixsite.com/projekt

Pašlaik notiek gatavošanās tiešsaistes projekta dalībnieku tikšanās, kurās piedalīsies skolotājas un skolēni no visām 6 parterskolām no piecām ES dalībvalstīm.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Rakstu sagatavoja: projektu koordinatore Ļubova Raihele un pedagoģe – karjeras konsultante Gunda Pastare.

Tiešsaites sanāksme ar visiem projekta koordinatoriem no sešām partnerskolām, no piecām ES dalībvalstīm.

 

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2021.03.03. 21:03

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.