Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2022.06.16. 11:06

“Mācīties vienam no otra – veidot nākotni!” ERASMUS + projekta dalībnieku tikšanās Itālijā

 

Projekta mērķa grupa ir  6 Eiropas skolas no 5 partnervalstīm: Latvija, Čehija, Itālija, Grieķija, Vācija. Projektā piedalās gan skolēni, gan skolotāji. Šā starptautiskā projekta “Mācīties vienam no otra - veidot nākotni” mērķi ir veicināt uzņēmējdarbības izglītību, attīstot dalībniekos tai nepieciešamās īpašības-zinātkāri, radošumu, patstāvību, spēju komunicēt un strādāt komandā-, veicināt svešvalodu apguvi un attīstīt starpkultūru kompetences.

No 05.06. līdz 11.06. notika projekta dalībnieku tikšanās Itālijas pilsētā Taranto. Mūsu skolu projektā pārstāvēja 6 skolēni : Jeļizaveta Surikova (11.a kl.), Jūlija Kirčenko (11.a kl.), Ernests Podnieks ( 11.a kl.), Vladislavs Mihailovs (11.a kl.), Evita Lukša (11.a kl.), Ņikita Trošičevs ( 10.a kl.), kā arī skolotājas: Jekaterina Bogatkeviča un Ina Romanovska.

Projekta programma bija ļoti plaša un sniedza ieskatu Itālijas infrastruktūrā, vēsturē, ģeogrāfijā, mākslā. Projekta mobilitātes bija saistošas, aizraujošas un izglītojošas, jo ļāva skolēniem gan iepazīt Itālijas izglītības sistēmu un ražošanas uzņēmumus, gan pārsteigt ar savu arhitektūru un dabu!

Mūsu skolas komanda bija visiemīļotākā, jo mēs bijām vienmēr atvērti, atraktīvi, smaidoši, pozitīvi, komunikabli un atsaucīgi, un to novērtēja pārējie projekta dalībnieki!

Un tradicionāli- mūsu skolēnu iespaidi!

Nedēļas laikā bija ļoti daudz pasākumu un iespaidu, kurus es nekad neaizmirsīšu, jo tie bija prieka un smieklu pārpilni! Mums bija dažādas ekskursijas pa visskaistākajām vietām pasaulē. Es esmu laimīga, ka paplašināju savas dzīves, atpūtas, ceļošanas, angļu valodas pieredzi un atradu jaunus draugus. Visvairāk man patika ekskursija pa keramikas muzeju, kā arī brauciens uz Alberobello - Trulli un, protams, daudzās aktivitātes skolā. Šis ceļojums palīdzēja man uzzināt arvien vairāk, tas ir, atklāt jaunus apvāršņus šajā aizraujošā, brīnišķīgajā un jautrajā pasaulē.( Evita)

Brauciens uz Itāliju projekta ietvaros dāvāja man daudz neaizmirstamu iespaidu un sniedza jaunu dzīves pieredzi! Bet, pirmkārt, gribu minēt mūsu skolas komandu-draudzīgu, labsirdīgu, atsaucīgu un jautru-, ar kuru man bija patīkami pavadīt laiku! Saziņa ar ārvalstu skolēniem uzlaboja manas angļu valodas zināšanas un uzlaboja prasmi komunicēt svešā vidē ar nepazīstamiem cilvēkiem, un man neradās neveiklas pauzes sarunās un sadarbībā! Es uzzināju daudz jauna par citu valstu cilvēku dzīvi un kultūru, kā arī pašas Itālijas arhitektūru, guvu informāciju par vietām, kuras mēs apmeklējām projekta programmas ietvaros. Šie visi iespaidi, emocijas un cilvēki, kurus es iepazinu, vienmēr paliks manā atmiņā! Es esmu ļoti pateicīgs šim projektam, tā dalībniekiem un organizatoriem, par man sniegto unikālo iespēju un pieredzi.

(Ņikita)

Nedēļas laikā man bija iespēja izbaudīt īstu Itālijas atmosfēru, pastaigājoties pa Itālijas ielām un apskatot celtnes, kuras ir pilnas ar apburošu jūsmu. Šajā laikā mēs peldējāmies jūrā, degustējām garšīgus Itālijas ēdienus (picas un pastas), arī pavadījām laiku kopā ar bērniem no dažādām valstīm, kopā komunicējām, pilnīgojot savas angļu valodas zināšanas, piedalījāmies radošajās darbnīcās un meistarklasēs, braucām ekskursijās. Piemēram, trešajā dienā pēc mūsu ierašanās Itālijā, mēs braucam uz Alberobello, Trulli, kur celtnēm piemīt tāds fantastiskais skaistums un unikalitāte. Arī vienu no nedēļas dienām, mēs pavadījām keramikas rajonā, kur ir daudz keramikas muzeju un darbnīcu. Šī ekskursija man iepatikās visvairāk, jo man bija iespēja pastrādāt ar mālu un podnieka ripu, kas bija jauna pieredze un jaunas patīkamas emocijas. Šī nedēļa bija brīnišķīga! Paldies par emocijām, pieredzi un atmiņām uz visu dzīvi!

( Jūlija)

Itālija ir vieta, piepildīta ar dažāda stila grandiozām celtnēm, un daudzām no tām ir vēsturiska nozīme. Mums izdevās apmeklēt Alberoblello-pilsētu, kurā atrodas tikai apļveida mājas ar konusa jumtiem. Mums bija iespēja satikties ar Locorotondo pilsētas burgamistru, iepazīt vīna ražotnes principus un apskatīt tam nepieciešamos darbarīkus. Mēs arī apmeklējam Taranto cietoksni (Ponte Girevole). Protams, es nevaru neatzīmēt, ka visvairāk atmiņā palicis keramikas muzeja un darbnīcas apmeklējums. Keramikas muzejā mums bija iespēja iepazīties ar dažāda veida keramikas darbiem, kā arī mēs pastrādājām mālu darbnīcā, radot savu keramikas šedevru! Tā bija neaizmirstamā pieredze, jo man tas palīdzēja izvairīties un atbrīvoties no negatīvām emocijām. Tā bija iespēja gan ieraudzīt jaunas, aizraujošas vietas, gan arī iepazīties ar cilvēkiem no citām valstīm. Pateicība mūsu skolotājiem, kuri koordinē Erasmus + projektu- paldies, grazie, děkuji, dankeschön.

(Vladislavs)

Es esmu ļoti priecīgs, ka man bija iespēja piedalīties projektā Erasmus +! Šie braucieni uzlaboja manas komunikācijas prasmes, dāvināja iespēju iegūt draugus no dažādām pasaules valstīm, kā arī sniedza neaizmirstamus iespaidus un atmiņas, kuras paliks ar mani līdz mūža beigām! Šoreiz bijām Itālijā, Taranto, nelielā pilsētiņā pie jūras. Bija interesanti iepazīt un izzināt itāļu kultūru, kas krasi atšķiras no mūsu valsts kultūras. Es apjautu, ka šī valsts man ir dvēseliski tuva un es vēlētos atgriezties šajā brīnišķīgajā valstī ar tās silto klimatu, enerģiskajiem un harizmātiskajiem cilvēkiem, skaistajiem dabas skatiem.

( Ernests)

Es esmu bezgalīgi pateicīga par piedāvāto iespēju un iegūto pieredzi! Bija neticami jautri atrasties uz viena viļņa kopā ar skolotājiem un skolēniem, atrodoties Itālijā un piedaloties skolas mācību programmā Erasmus +! Ir iegūta virkne jaunu zināšanu, fotogrāfiju, atmiņu! Bija satraucoši prezentēt savu skolu, bet pārējo dalībvalstu komandu ovācijas un aplausi noslēgumā lika saprast, ka viss ir labi! Itālijas arhitektūra, cilvēku atsaucība, piedāvātās meistarklases un darbnīcas, it īpaši itāļu skolēnu radītais bio kosmētikas ražošanas biznesa plāns skolā, mani ļoti aizrāva, jo es vēlos savu nākotni saistīt ar kosmētikas industriju! Virkne iegūto pozitīvo emociju mani motivēja turpmākajai izglītības ieguvei, jo es centīšos sasniegt savus mērķus, lai nākotnē varētu apmeklēt jebkuru valsti un varētu sazināties absolūti brīvi!

( Ļiza)

 

eu

 

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2022.07.01. 19:07

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.