Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2022.07.18. 17:07

Erasmus+ projekta „Mācīties vienam no otra – veidot nākotni“ mobilitāte Grieķijā

 

Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) skolu apmaiņas partnerību projekta „Mācīties vienam no otra – veidot nākotni“  (Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348) ietvaros no 2022.gada 05. jūlija līdz 09.jūlijam notika dalībnieku tikšanās Grieķijā, Atēnās, kurā piedalījās skolotāji un koordinatori no piecām partnervalstīm: Itālijas, Vācijas, Čehijas, Latvijas un Grieķijas. Mobilitāti organizēja Grieķijas partnerskolas 8th LYKEIO PERISTERIOU skolotāji. Daugavpils 15. vidusskolu pārstāvēja Jekaterina Bogatkeviča, Oksana Elksniņa, Lolita Bindere un Nadežda Fjodorova.

Tā bija projekta noslēguma tikšanās, kuras laikā koordinatori un dalībnieki apkopoja, analizēja un prezentēja projekta aktivitātes, atsauksmes un rezultātus.

Mobilitātes laikā dalībnieki pilnveidoja savas svešvalodu zināšanas, kā arī attīstīja starpkultūru kompetences, īstenojot projekta kultūras programmu, kuras ietvaros viņiem bija iespēja apmeklēt Akropoles muzeju. Vēsturiskie un klasiskie atradumi Akropolē ir aplūkojami tieši šajā muzejā - senas statujas un precīzi dzīvnieku atveidojumi akmenī.

Lielu iespaidu uz skolotājiem atstāja arī Maratona un tās pludmales apmeklējums. Maratona ir pilsēta Grieķijā, Maratonas kaujas norises vieta 490. gadā p.m.ē., kurā atēnieši uzvarēja persiešus. No pilsētas un kaujas nosaukuma ir cēlies vieglatlētikas skriešanas distances maratona nosaukums.

Pastaiga pa seno Atēnu ielām bija neaizmirstama. Vecākais Atēnu kvartāls Plaka atrodas pie kalna Akropoles pakājē. Tajā saglabājusies īpatnēja lauku atmosfēra ar bruģētām ielām un pasteļkrāsas neoklasicisma savrupmājām, mazām viesnīcām, suvenīru veikaliem un tavernām. 

Informāciju sagatavoja Daugavpils 15. vidusskolas skolotāja Nadežda Fjodorova

 

eu

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2022.07.19. 20:07

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.