Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2022.05.19. 11:05

ES Erasmus+ programmas (KA2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Eiropas dārgumu lāde” Nr. 2020-1-DE03-KA229-077288_4 skolēnu tikšanās Itālijā Taranto

 

Daugavpils 15. vidusskolas 6 skolnieces no 10.a klases ar savu klases audzinātāju Liju Gladeviču un angļu valodas skolotāju Natāliju Matoviņikovu no 8. līdz 14.maijam atradās itāļu pilsētā Taranto, lai kopā ar partnēriem no Lielbritānijas, Čehijas, Vācijas un Itālijas piedalītos starptautiskajā tikšanās, kuru organizē itāļu partnerskolā Instituto Professionale di Stato „F.S. CABRINI” Erasmus+ projekta ietvaros.

Veicināt starpkultūru prasmju apgūšanu, veicināt Eiropas kopīgo sakņu un vērtību izsekošanu, nodrošināt kultūras mantojuma popularizēšanu un tā nozīmes atzīšanu Eiropas līmenī-tie ir mūsu projekta mērķi, kas jāīsteno projekta gaitā līdz augustam 2023. gada.

           Tikšanās programma sevī iekļāva diskusijas par Eiropas kultūras mantojuma vērtībām, iepazīšanos ar itāļu kultūru un tradīcijām. Mums bija unikālā iespēja apmeklēt kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas, esam pārliecināti, ka, apmeklējot arhitektūras pieminekļus, katrs cilvēks bagātina un paplašina savu redzesloku, savu iekšējo pasauli. Projekta nedēļas laikā mūsu starptautiskā grupa apmeklēja: Taranto, Materu, Otranto un Lekke, apskatīja šo pilsētu arhitektūru, iepazinās ar to vēsturi, izpētīja autentiskās celtnes, to neatkārtojamo mākslinieciskumu un unikalitāti, burvīgo dienvidu valsts dabu ar tās floru un faunu, bez tam izbaudīja itāļu virtu.

Tā bija neaizmirstama nedēļa, kas bija pilna ne tikai ar interesantām aktivitātēm, bet arī ar saskarsmi ar ārvalstu studentiem, kur visi attīstīja savu sadarbošanās prasmi, attīstīja savu radošumu un komunikācijas prasmes. Tā bija lieliska iespēja arī pilnveidot angļu valodas zināšanas.

Erasmus+ mobilitātes gaisotne bija ļoti sirsnīga, labvēlīga un silta, kā itālijas saulīte. No dalībnieku puses tika saņemta atsaucība un draudzīgas atbalsts. Projektā pavadītais laiks palīdzēja skolēniem pārvarēt savas bailes. Katra diena Itālijā bija emocijām un piedzīvojumiem pārpildīta.

Sirsnīgi pateicamies par viesmīlību un īstenotajām aktivitātēm mobilitātes laikā Taranto skolas projekta koordinatorei Annai Lecontorei ceram un uz tālāko sadarbību.

Rakstu sagatavoja: Lija Gladeviča

 

 

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2022.05.19. 11:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.