Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2018.12.21. 12:12

Bavārijas kultūras mantojumi Daugavpils 15.vidusskolas skolēnu fokusā

ES Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projekta Nr. 2018-1-DE03-KA229-047311_5 „Kultūras mantojums - Eiropas skolu fokusā” mērķi ir veicināt tādu personīgo īpašību attīstību kā mobilitāte, aktivitāte, tolerance, pievērst uzmanību kultūras un vēstures vērtībām, kā arī veicināt modernu digitālo līdzekļu un multimediju izmantošanu.

Ņemot vērā šos mērķus, mūsu skolas 2 skolotājas ar 8 skolēniem devās uz Bavāriju un piedalījās starptautiskajā pasākumā no 10. līdz 16. decembrim, kas notika projekta koordinējošajā skolā “Erich Kästner Mittelschule” Minhenē Erasmus+ projekta ietvaros.

Šī bija otrā tikšanās, kurā piedalījās 50 projekta dalībnieki - skolotāji un skolēni no piecām ES dalībvalstīm: no Vācijas, Lielbritānijas, Latvijas, Čehijas un Itālijas. Tikšanās programma iekļāva dažādus pasākumus un aktivitātes, iepazīšanos ar Ericha Kästnera skolas mācību procesu, tradīcijām un ārpusskolas aktivitātēm, iepazīšanos ar Bavārijas galvaspilsētas Minhenes kultūras un vēstures mantojumiem.                                                                                      

Piecu dienu laikā skolotāji un skolēni piedalījās dažādās darbnīcās, strādājot starptautiskās grupās un izmantojot jaunas tehnoloģijas, koncentrējās uz kultūras un vēstures vērtībām.

Projekta īstenošanas laikā skolēniem bija iespēja izmantot savas svešvalodas zināšanas, iepazīties un izmēģināt dažādās formās darbu ar planšetēm, izpildīt daudzveidīgus uzdevumus, strādājot ar filmām Bavārijas kinostudijā, izmēģināt savas spējas un piedalīties filmēšanā par kultūras mantojumu, kā arī izjust Bavārijas tradīcijas un kultūru.

Projekta darbības tika organizētas radošā gaisotnē, kas deva skolotājiem un skolēniem iespēju tuvāk iepazīt vienam otru, dalīties ar saviem idejām ar citiem projekta dalībniekiem radošo uzdevumu īstenošanā.

Pēc atgriešanās mājās skolēni dalījās savos iespaidos: “Mums visiem patika projekts un brauciens uz Vāciju, patika vācu skolēni, viņi bija draudzīgi un jautri. Viņiem, tāpat kā mums, angļu valoda ir svešvaloda, tādēļ ar viņiem bija viegli sazināties, ja nepieciešams, izmantojot vārdnīcu vai zīmju valodu. Ir lieliski, ka esam atraduši jaunus draugus, mēs ceram, ka mēs uzturēsim kontaktus arī ārpus projekta.”

Projekta attīstības gaitu un aktivitātes varēs vērot projekta mājas lapā www.European-Heritage.rocks

Darbs projektā turpinās. Projekta darbības nākamais posms plānots Itālijā.

Informāciju sagatavoja Ļ. Raihele un E. Pirogova.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2018.12.21. 12:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.