Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2018.11.13. 11:11

Startēja ES Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projekts „Kultūras mantojums - Eiropas skolu fokusā”

ES Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projekta  Nr. 2018-1-DE03-KA229-047311_5  „Kultūras mantojums - Eiropas skolu fokusā” ietvaros mūsu skolas skolotāju darba grupa no 5. līdz 8. novembrim piedalījās starptautiskajā  pasākumā,  kas notika Apvienotās Karalistes pilsētā Kenterbērijā.   

Projekta koordinējošā institūcija ir Erich Kästner Mittelschule Minhenē, Vācijā. Projektā kā partneri darbojas arī mācību iestādes no Lielbritānijas, Latvijas, Čehijas, un  Itālijas.  Šī  bija pirmā tikšanās, kurā piedalījās 24 projekta dalībnieki - skolotāji no piecām ES dalībvalstīm. No mūsu skolas piedalījās 4 skolotāju darba grupa:  Elvīra Pirogova, Ļubova Raihele, Natālija Matovnikova un Lilija Kozinda. Šīs tikšanās mērķi, kā arī visa projekta mērķi, ir veicināt starpkultūru kompetences un Eiropas dimensijas attīstību, kā arī tādu personīgo īpašību attīstību kā mobilitāte, aktivitāte, pievērst uzmanību kultūras, dzīves un vēstures vērtībām,    nodrošināt kultūras mantojuma popularizēšanu un tā nozīmes atzīšanu Eiropas līmenī, veicināt modernu digitālo līdzekļu un multimediju izmantošanu. 

 

Projekta pirmo tikšanos organizēja Kenterberijas “The Canterbury Academy”.  Tikšanās noritēja radošā gaisotnē, kas deva iespēju tuvāk iepazīt vienam otru un līdz ar citiem projekta partneriem apspriest projekta uzdevumus un citus ar projekta īstenošanu saistītus jautājumus.  

 

Tikšanās programma iekļāva arī iepazīšanos ar Kenterbērijas Akadēmijas mācību procesu, tradīcijām un ārpusskolas aktivitātēm, ka arī darba seminārus, diskusijas un dažādus citus pasākumus. Tikšanās sākumā tika prezentēta projekta mājas lapa, kura būs papildināta ar projekta materiāliem, aktualitātēm un  panākumiem visa projekta norises laikā līdz 2020. gadam.

Tikšanās laikā tika pārrunāti organizatoriskie jautājumi, precizēti tikšanos termini, projekta uzdevumi un norises noteikumi. Projekta darba grupa vienojās par nākamā periodā veicamajiem uzdevumiem.

Sakarā ar projekta mērķiem tika aprobētas dažas aplikācijas - “APPS”  ar moderno digitālo mediju izmantošanu. Visi skolotāji – projekta dalībnieki, strādājot darba grupās, piedalījās digitālajā viktorīnā  “Kenterbērijas kultūras un vēstures mantojumi”, kuru izstrādāja un demonstrēja projekta koordinators. Visa projekta grupa apmeklēja interesantākās vietas Kenterbērijā, kurā ir daudz 12.-18. gadsimta vēstures un kultūras objektu. Brauciena laikā projekta dalībnieki izmantoja arī iespēju iepazīties ar Lielbritānijas galvaspilsētas kultūras un vēstures mantojumiem.  

Iepazīstoties ar kultūras vērtībām  projekta dalībnieki vēroja, kā senās kultūras un vēstures mantojumi pāriet mūsdienu pasaulē, bagātinot mūsdienu kultūru un dzīvi. Veiksmīga darba rezultātā tika sasniegti izvirzītie mērķi un uzdevumi. Turpmāk visi interesentie varēs sekot līdzi mūsu projekta attīstībai un dalībnieku sadarbības aktivitātēm izveidotajā interneta mājas lapā. 

Nākamā projekta tikšanās notiks Vācijā .

 

Informāciju sagatavoja Ļubova Raihele un Elvīra Pirogova.

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2020.05.19. 13:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.