Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Karjeras izglītība

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošana.

 

Daugavpils pilsētas pašvaldība ir parakstījusi sadarbības līgumu ar VIAA par pilotprojekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu. Projekts uzsākts 2017. gada martā un to paredzēts īstenot līdz 2020.gada 30.decembrim. 
Projekta specifiskais atbalsta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs. Specifiskā atbalsta mērķa grupa ir valsts un pašvaldību dibinātas vispārējās un profesionālās izglītības iestādes un to izglītojamie.
Projekta finansējums paredzēts, lai atbalstītu pedagogu karjeras konsultantu darbību izmēģinājumskolās, kā arī karjeras atbalsta pasākumu un aktivitāšu īstenošanai Daugavpils vispārizglītojošo skolu izglītojamiem. Projektā kā izmēģinājumsskolas ir iekļautas Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, Daugavpils 3.vidusskola, Daugavpils Centra vidusskola, Daugavpils 9.vidusskola, Daugavpils 10.vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola, Daugavpils 13.vidusskola, Daugavpils 15.vidusskola, Daugavpils 16.vidusskola un Daugavpils logopēdiskā internātpamatskola-attīstības centrs. Ņemot vērā projektā izvirzītās prasības, karjeras atbalsta pakalpojumi projekta laikā būs pieejami arī projektā neiesaistīto skolu 7. – 12.klašu izglītojamiem, jo šajā vecumā skolēni sāk apzināti aizdomāties par savu nākotnes izglītības ceļu un vēlamo profesionālo jomu.
Lai sekmīgi īstenotu projektu, Daugavpils pilsētas pašvaldībā ir izstrādāts pasākumu plāns šim mācību gadam, kas atbilstoši projektā noteiktajām prasībām tiks arī īstenots. Jau šajā periodā un arī turpmākajos periodos tiks plānotas aktivitātes, kas atbilst skolēnu interesēm un vajadzībām, kā arī iekļautas profesionālās jomas, kas ir prioritāras pašvaldībā, reģionā un valstī.
Tāpat veiksmīgai un kvalitatīvai projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanai, plānota sadarbības veicināšana ar visām pilsētā esošajām profesionālās un augstākās izglītības iestādēm, kā arī uzņēmumiem, valsts, pašvaldības un valsts iestādēm, institūcijām un biedrībām, kas atbalsta un sniedz pakalpojumus dažādu profesionālo jomu iepazīšanā, karjeras informācijas un karjeras izglītības jautājumu izzināšanā.

Aktivitātes tiks īstenotas programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

projekta koordinatore Daugavpils pilsētā

Santa Čeirāne
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 Daugavpils 15.vidusskolas Pedagogi karjeras konsultanti:

 

1.- 8.kl. – Alla Velika, 66. kabinets,

9.-12.kl. – Alīna Ivanova, 66. kab.

 

Pirmdiena, 2019.05.13. 21:05

Sadarbība, kas veicina attīstību

Nav noslēpums, ka augstākās izglītības iestādes ir ieinteresētas dabūt sev gudrus prātus, atbildīgus jauniešus, kuri gatavi mācīties, attīstīties, izgudrot, izdomāt. Kur tad meklēt tādus skolēnus Transporta un sakaru institūta datorzinātņu un telekomunikācijas fakultātes dekānam, ja ne skolā ar informātikas novirzi un tik pieprasītu no skolēnu puses robotikas pulciņu?

Ceturtdiena, 2019.04.25. 20:04

Veselīga uztura nodarbības

 

Kā zināms veselā miesā vesels gars, un svarīgi stāstīt skolēniem par uztura nozīmi cilvēka dzīvē, par veselības uzturēšanu. Tieši tāpēc mūsu skolas pieteicas uz izglītojošām nodarbībām par veselīgu uzturu, ko īstenoja uzņēmums SIA “OnPlate”.

Ceturtdiena, 2019.04.25. 20:04

veselības maratons “Veselība+..."

Fiziska un garīgā veselība ir galvenais pamats kvalitatīvai dzīvei. Lai pievērstu uzmanību veselības aspektiem, kas saistīti ar pusaudžu dzīves ikdienu un kas palīdz skolēniem veikt savu nākotni karjeras izvēli, mūsu skolas 8.klases skolēni piedalījās konkursa - veselības maratons “Veselība+…”.

Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja: iemācīt izprast fiziski un garīgi veselīgas un profesionālas personības attīstības priekšnoteikumus; iemācīt priecāties par dzīvi un savām prasmēm; paaugstināt zināšanas par faktoriem, kas nosaka veselību; pievērst uzmanību dažāda veida sīkumiem saistībā ar nākamās profesijas izvēli; veicināt pašcieņu un motivāciju pieņemt veselībai pozitīvus lēmumus.

Uzdevumu stacijas tiešam bija interesantas un aizrautīgās, bija gan jādomā ar galvu, gan fiziski. Bija arī patīkami pārsteigumi tējas pauzes veidā.

Konkursa nobeigumā visi dalībnieki saņēma pateicības balvas, bet mūsu skola atzinības rakstu!

 

Kādā vecumā labāk uzsākt iepazīt skolēnus ar inženierzinātnēm? Uzskatam, ka jo agrāk, jo labāk, īpaši, ja informācija tiek iedota interaktīvā veidā. Tieši tāpēc, karjeras projekta ietvaros, tika organizētas praktiskās nodarbības mūsu skolas 2.,3., 5. un 6. klases skolēniem, ko piedāvā zinātkāres centrs ZINOO!

 

Šodien profesiju klāsts ir ļoti plašs un katrs izvēlas profesiju pēc savām interesēm, spējām un prasmēm. Tomēr darba tirgus diktē savus nosacījumus, norādot uz to, kādi speciālisti tagad un tuvākā nākotnē būs īpaši pieprasīti. Un šos nosacījumus nevajadzētu ignorēt, izvēloties sev studijas virzienu un plānojot savu karjeru.

Izvēlēties sev piemērotu profesiju, atrast savu aizraušanos, vai pieņemt pareizo lēmumu par savu nākotni nav tik vienkārši.

Ceturtdiena, 2019.03.21. 19:03

Uz sliekšņa: mani lēmumi

Lai sniegtu 11.klases skolēniem izpratni par to kā plānot savu karjeru, kā izvirzīt savas prioritātes un patstāvīgi sastādīt mērķus un sasniegšanas soļus veiksmīgai karjerai, skolā bija aicināta eksperte karjeras jautājumos - Aģita Šmitiņa.

Ceturtdiena, 2019.03.21. 19:03

Es biju ēnotājs!

Kas ir Ēnu diena? Un kādas iespējas izmantoja mūsu skolas skolēni? Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Pirmdiena, 2019.02.04. 12:02

Seminārs medicīnas nozarē

Lai iepazīstinātu skolēnus ar medicīnas nozari, tās profesijām un nozares attīstības perspektīvām, Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti, LU P.Stradiņa medicīnas koledžu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Krāslavas novada izglītības pārvaldi 15. janvārī organizēja semināru “Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē”.

Sestdiena, 2019.01.12. 18:01

Manu vecāku, ģimenes locekļu darbs

 

Tikšanās ar karjeras konsultantu. Tikšanos ietvaros otrās klases skolēni runāja par to, kur un par ko strādā viņu vecāki un citu ģimenes locekļi.

Trešdiena, 2018.11.07. 15:11

Mērķu sasniegšanas eksperte mūsu skolā

 

Pie mūsu skolas 10. un 9. klases skolēniem oktobrī un novembrī viesojas eksperte mērķu sasniegšanā Daina Kriviņa. Viņa vada nodarbības ciklus “ESI PAMANĀMS UN LIEC SEVI ATCERĒTIES!”

Trešdiena, 2018.11.07. 15:11

ASV izglītības izstāde Rīgā

3. novembrī mūsu skolas pārstāvji, kuri ir ieinteresēti gūt zināšanas un augstāko izglītību ASV, apmeklēja Rīgas Biznesa Skolu, kur notika ASV Augstākas Izglītības izstāde.

Piektdiena, 2018.10.26. 17:10

Mācību ekskursija uz Skrīveru Saldumiem!

 

Vai Jums bija kādreiz iespēja izmēģināt sevī konfekšu tinēja lomā? Mūsu skolas skolēniem šī iespēja bija piedāvāta un viņi to labprāt izmantoja.

Ceturtdiena, 2018.10.18. 15:10

Karjeras nedēļas aktivitātes

No 8. līdz 12. oktobrim Daugavpilī notika kārtēja Karjeras nedēļa. Mūsu skolas skolēni aktīvi piedalījās karjeras atbalsta pasākumos, mācību ekskursijas, karjeras klases stundās un citas karjeras atbalsta aktivitātēs.

Daugavpils Universitāte, Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāle un inovāciju festivāls “MINOX Latgale” aicināja skolēnus, skolotājus, kā arī vecākus un citus interesentus apmeklēt izstādi!

 

Divas dienas pēc kārtas mūsu skolā viesojas lektors no Siguldas ar programmu “Izziņas un radošo tehnoloģiju skola”.

Seminārs par apkalpojošo sfēru perspektīvu notika 11.aprīlī PIKC “Daugavpils tehnikumā”, ar mērķi iepazīstināt karjeras specialistus un izglītojamos ar karjeras iespējām apkalpojošās sfēras jomā, darba un izaugsmes perspektīvām, kā arī sniegt informāciju par izglītības apguves iespējām.

5.aprīlī mūsu skolas 12.klases skolnieces devas uz Atvērto durvju dienām Daugavpils Universitātē.

Ceturtdiena, 2018.04.12. 22:04

Būvniecības tehnikums atvēra savas durvis

 

  1. aprīlī mūsu skolas audzēkņi paši gribēja apmeklēt Būvniecības Tehnikumu.

 

  1. martā pie mūsu skolas 12.klases skolēniem viesojas Augstākas izglītības iestāžu pārstāvi.
Ceturtdiena, 2018.03.01. 13:03

Patīkami un lietderīgi mirkļi

Gan 7.februārī, gan 14.februārī, gan 21. februārī Pašvaldības policija uzaicināja mūsu skolas 4 klašu skolēnus pie sevis.

1 lapa no 2