Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Karjeras izglītība

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošana.

 

Daugavpils pilsētas pašvaldība ir parakstījusi sadarbības līgumu ar VIAA par pilotprojekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu. Projekts uzsākts 2017. gada martā un to paredzēts īstenot līdz 2020.gada 30.decembrim. 
Projekta specifiskais atbalsta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs. Specifiskā atbalsta mērķa grupa ir valsts un pašvaldību dibinātas vispārējās un profesionālās izglītības iestādes un to izglītojamie.
Projekta finansējums paredzēts, lai atbalstītu pedagogu karjeras konsultantu darbību izmēģinājumskolās, kā arī karjeras atbalsta pasākumu un aktivitāšu īstenošanai Daugavpils vispārizglītojošo skolu izglītojamiem. Projektā kā izmēģinājumsskolas ir iekļautas Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, Daugavpils 3.vidusskola, Daugavpils Centra vidusskola, Daugavpils 9.vidusskola, Daugavpils 10.vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola, Daugavpils 13.vidusskola, Daugavpils 15.vidusskola, Daugavpils 16.vidusskola un Daugavpils logopēdiskā internātpamatskola-attīstības centrs. Ņemot vērā projektā izvirzītās prasības, karjeras atbalsta pakalpojumi projekta laikā būs pieejami arī projektā neiesaistīto skolu 7. – 12.klašu izglītojamiem, jo šajā vecumā skolēni sāk apzināti aizdomāties par savu nākotnes izglītības ceļu un vēlamo profesionālo jomu.
Lai sekmīgi īstenotu projektu, Daugavpils pilsētas pašvaldībā ir izstrādāts pasākumu plāns šim mācību gadam, kas atbilstoši projektā noteiktajām prasībām tiks arī īstenots. Jau šajā periodā un arī turpmākajos periodos tiks plānotas aktivitātes, kas atbilst skolēnu interesēm un vajadzībām, kā arī iekļautas profesionālās jomas, kas ir prioritāras pašvaldībā, reģionā un valstī.
Tāpat veiksmīgai un kvalitatīvai projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanai, plānota sadarbības veicināšana ar visām pilsētā esošajām profesionālās un augstākās izglītības iestādēm, kā arī uzņēmumiem, valsts, pašvaldības un valsts iestādēm, institūcijām un biedrībām, kas atbalsta un sniedz pakalpojumus dažādu profesionālo jomu iepazīšanā, karjeras informācijas un karjeras izglītības jautājumu izzināšanā.

Aktivitātes tiks īstenotas programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

projekta koordinatore Daugavpils pilsētā

Santa Čeirāne
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Daugavpils 15.vidusskolas pedagogs - karjeras konsultants

7.-12.kl. – Gunda Pastare, 66. kab.

epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

tel. 27886197

 

Jaunā mācību satura ietvaros, sadarbojoties sociālo zinību skolotājai Tatjanai Lamņovai un pedagoģei – karjeras konsultantei Gundai Pastarei, 10 klases skolēni tika iepazīsitināti ar visu nepieciešamo informāciju, lai veiksmīgi orientētos darba tirgū.

 

15.aprīlī notika 10.-12.klašu skolēnu tiešsaistes tikšanās ar raidījumu producenti, SWH radio ziņu redaktori un lektori no Latvijas Kultūras koledžas Ievu Branti.

Trešdiena, 2020.11.25. 21:11

Mana bērna karjeras lēmums

 

Veiksmīgs un apmierināts bērns ir katra vecāka sapnis. Viens no galvenajiem nosacījumiem ir karjera, kas tieši ietekmē jebkura cilvēka dzīves līmeni. Nereti rodas jautājums, kāda ir vecāku loma bērna karjeras lēmuma pieņemšanā.

No 26. oktobra līdz 30. oktobrim Latvijas skolās norisinājās Karjeras nedēļa. Šogad ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas!” skolēni ieklausījās cilvēkos sev apkārt, jo kā Džeksons Brauns ir teicis “Katrs cilvēks, ko tu satiec, zina kaut ko vērtīgu, ko tu nezini. Mācies no šiem sastaptajiem.”

Trešdiena, 2020.04.29. 10:04

Profesijas izvēle

Profesijas izvēle ir ļoti nozīmīgs solis, kurš ietekmē visu turpmāko dzīvi. Svarīgi izvērtēt savas stiprās un vājās puses, hobijus un nākotnes plānus, lai lēmums būtu pilnībā apzināts.

Trešdiena, 2020.03.11. 20:03

Nodarbība “Trīs labas lietas”

11.martā skolā pie 6. klasēm viesojās ļoti harizmātiska persona – Mārtiņš Geida ar atjautīgu nodarbību “Trīs labas lietas”. Mārtiņš Geida vairākus gadus kalpojis armijā, pēc tam pievērsies masāžas mākslai. Vēlāk atgriezās pie sapņa kļūt par skolotāju, tāpēc vairākus gadus strādāja kā sociālo zinību skolotājs un tagad ir karjeras konsultants - lektors, kas izveidojis arī savu metodisko materiālu “Gribu - Varu – Vajag”.

 

21.februārī norisinājās LVM Bioekonomikas skolas 2. kārta, kas ir vēl viens solis tuvāk stipendijas iegūšanai 11. klases skolēniem: Olgai Andrijevskai un Antonam Stavcevam.

Ceturtdiena, 2020.02.27. 08:02

K - komanda pie mums skolā!

K – komanda jeb Karjeras komanda ir trīs improvizatori – aktieri, kas organizē interaktīvas, apmācošas nodarbības skolēniem par karjeru un profesijām. Mūsu skolā K – komanda viesojās divas dienas 17. un 18. februārī ar programmām “Šarādes par profesijām” un “Karjeras puzle”.

Otrdiena, 2020.02.25. 09:02

Ēnu diena Daugavpilī

Šī gada 12. februārī notika JA organizētais ikgadējais pasākums “Ēnu diena”. Tā ir neatņemama pieredze skolēniem un uzņēmumiem visā Latvijā. Arī šogad iespēju pieteikties un “ēnot” kādu speciālistu izmantoja daudzi.

Pirmdiena, 2020.02.10. 21:02

LVM Bioekonomikas skola

Apsveicam 11. klases skolēnus Olgu Andrijevsku un Antonu Stavcevu, kas ir veiksmīgi izgājuši 1. konkursa kārtu un jau gatavojas nākamajām!

 

5.februārī SIA Amber Puzzle vadītāja, psiholoģe, karjeras konsultante Agita Šmitiņa darbojās kopā ar 3.-4. klašu skolēniem nodarbībā “Mana nākotnes profesija”. Tās laikā bērni caur spēlēm apguva profesiju iedalījumus, apdomāja, kādas prasmes un talanti viņiem piemīt.

Otrdiena, 2020.02.04. 17:02

Uztura speciālisti mūsu skolā

Jau no pagājušā semestra līdz pat 2020.gada februārim Daugavpils 15. vidusskolu ik pa laikam apciemo uztura speciālisti no OnPlate Veronika Avdejeva un Stefanija Šabuņeviča, kas vada interaktīvas nodarbības par veselību, veselīgu dzīvesveidu un iepazīstina skolēnus ar savu profesiju.

Ceturtdiena, 2019.12.19. 12:12

Iepazīstot mākslinieka profesiju

Profesijas, kas prasa radošumu, nekad netiks aizstātas ar mākslīgo intelektu. 5. klases skolēni iepazina mākslinieka profesiju kopā ar mākslinieci, Daugavpils keramiķi un tēlnieka Ivo Folkmaņa sievu Mairitu Folkmani nodarbībā “Mākslas profesiju pasaulē!”.

Daugavpils 15. vidusskolā viesojās SIA “Betolli” uzņēmējs, kurš iedvesmoja 12. klases skolēnus apdomāt savu radošo biznesa ideju realizēšanu nākotnē. Tā bija ļoti interesanta lekcija – diskusija par to, kādām prasmēm un īpašībām jāpiemīt īstam uzņēmējam, kur meklēt iedvesmu un kā panākt savu.

Piektdiena, 2019.11.15. 14:11

Pasākums “Trāpīt mērķī”

Vai bez mērķa cilvēks ir laimīgs un veiksmīgs? Noteikti nē. Mērķtiecība ir ļoti cieši saistīta ar gribu, un abas šīs psiholoģiskās parādības var trenēt. Svarīgos nākotnes eksistenciālos jautājumus apdomāja 8. klašu skolēni profesionāla kouča Dainas Einbergas (ex. Kriviņas) vadībā.

Ceturtdiena, 2019.10.24. 10:10

Pasākums “Your motivation letter”

Veiksmīgs CV un motivācijas vēstule ir atslēga uz jebkuru darbu vai augstskolu. Galvenos padomus, rakstot motivācijas vēstuli studijām un darbam ārzemēs, devās noskaidrot 11. – 12. klases skolēni.

Ne visiem patīk strādāt kāda vadībā, un ir izteikta vēlme veidot un realizēt sevi savā profesionālajā darbībā, tāpēc arī Daugavpils 15. vidusskolas skolēni un varbūt topošie uzņēmēji Antons Stavcevs (11.a klase) un Valērija Puškarjova (10.a klase) devās iegūt jaunu pieredzi pasākumā “Īsteno sapni par savu biznesu”.

Piektdiena, 2019.10.18. 13:10

Diskusija “Šodien sākas nākotne”

Ar ko sākas nākotne, ar ko tā beigsies? Vai tai būs beigas? Ko sagaidīt tuvākā nākotnē? Ļoti filozofiski jautājumi uz kuriem atbildēt mēģināja 9.-12.klases skolēni no Daugavpils pilsētas skolām.

Piektdiena, 2019.10.18. 12:10

Karjeras nedēļa var sākties!

 

Kāda izskatītos pasaule, ja nebūtu fizikas, ķīmijas, medicīnas un citas zinātnes? Noteikti cilvēki neizprastu dažādus dzīves aspektus, neradītu neko jaunu. Šogad Karjeras nedēļa iesākās ar pasākumu Daugavpils Inovāciju centrā iepazīstot fiziķa, ķīmiķa, fizioterapeita, 3D dizainera un digitālā robota vadītāja profesiju.

 

Beidzot vidusskolu, ļoti svarīgs jautājums ir tālākie plāni. Daži skolēni jau tagad zina, ka vēlētos nākotnē studēt ārzemēs. Visvieglāk iegūt informāciju par savām iespējām ir aprunājoties ar dažādu augstāko izglītības iestāžu pārstāvjiem no dažādām pasaules universitātēm.

Pirmdiena, 2019.05.13. 21:05

Sadarbība, kas veicina attīstību

Nav noslēpums, ka augstākās izglītības iestādes ir ieinteresētas dabūt sev gudrus prātus, atbildīgus jauniešus, kuri gatavi mācīties, attīstīties, izgudrot, izdomāt. Kur tad meklēt tādus skolēnus Transporta un sakaru institūta datorzinātņu un telekomunikācijas fakultātes dekānam, ja ne skolā ar informātikas novirzi un tik pieprasītu no skolēnu puses robotikas pulciņu?

1 lapa no 3