Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2017.03.30. 14:03

Karjeras izglītība

 

Skolnieka nākotnes plānošana – tas ir ļoti svarīgs process visai ģimenei: gan pusaudžiem un jauniešiem, gan vecākiem. Jo agrāk cilvēks sāk domāt par nākotnes profesiju, jo vairāk iespējas sasniegt vēlamo.

Kas nepieciešams, lai ieplānotu savu profesionālo nākotni?

Vispirms labi izzināt sevi, izprast, ko es gribu, ko protu un ko varu. Pēc tam jāiemācās izpētīt darba tirgu. Un tikai liekas, ka tas ir vienkārši. Praksē viss ierādījās krietni grūtāk, jo situācija darba tirgū ļoti ātri mainās.

Kas var palīdzēt karjeras izvēlē? Protams, ka visas skolas un ārpusskolas dalībnieki: skolotāji, klases audzinātāji, psihologs, interešu izglītības pasniedzēji, treneri u. c. Bet šodien skolā ir profesionāls, kurš visvairāk palīdzēs jums karjeras jautājumos. No viņa var saņemt informāciju par tirgu īpatnībām, par piemērotāko tieši jūsu vēlmēm un spējām izglītības iestādēs, par to, kur meklēt nepieciešamo informāciju, kādus interneta resursus var izmantot. Īsumā: pedagogs karjeras konsultants palīdzēs atbildēt (protams, sadarbība ar Jums) uz jautājumus: ko, kur, kad iemācīties, lai saņemtu ieplānoto nākotnes profesiju.

Skolā skolēniem ir iespēja izprast, izanalizēt un ņemt vērā, izvēloties nākotnes specialitāti, savas stiprās un vājas puses, savas iespējas un ierobežojumus, savas iemaņas un pieredzi, savas personības īpatnības.

Domājot par nākotni, plānojot karjeru, skolēnam paaugstinās mācību motivācija. Viņš saprot, ka laba mācīšanās skolā dos vairāk karjeras iespēju. Papildus viņš mācās atbildīgi pieņemt svarīgus dzīves lēmumus, t. i., viņam aug dzīves kompetence.


Karjeras jautājumos var atrast informāciju šādās mājās lapās:

www.viaa.gov.lv – Valsts izglītības attīstības aģentūra;

www.lm.gov.lv/text/80 - profesiju klasifikators;

www.aiknc.lv/lv/   - izglītības iestāžu mājas lapas;

www.prakse.lv – profesiju un izglītības iestāžu apraksts, darbu vakances;

www.brauktvainebraukt.lv - darbs vai studijas ārzemēs ārzemēs apmācīšana: lēmumu pieņemšanas palīdzība.

Skolas pedagogu karjeras konsultantu palīdzību karjeras jautājumos var saņemt gan skolēnu, gan skolēnu vecāki.

Daugavpils 15.vidusskolas pedagogs - karjeras konsultants

7.-12.kl. – Gunda Pastare, 66. kab.

epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

tel. 27886197

 

 

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2021.01.06. 12:01

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.