Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2020.11.11. 20:11

Karjeras nedēļa “Klau! Sadzirdi savas iespējas!”

No 26. oktobra līdz 30. oktobrim Latvijas skolās norisinājās Karjeras nedēļa. Šogad ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas!” skolēni ieklausījās cilvēkos sev apkārt, jo kā Džeksons Brauns ir teicis “Katrs cilvēks, ko tu satiec, zina kaut ko vērtīgu, ko tu nezini. Mācies no šiem sastaptajiem.”

VIAA organizēja jauniešu diskusiju 10.-12.klašu skolēniem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”, kurā, Magnusa Eriņa vadībā, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins, Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa atbildēja dažādiem jautājumiem par karjeras lēmumiem. Tāpat dalībnieki dalījās savā pieredzē un motivēja jauniešus rosīties un jau tagad apdomāt savu nākotni. Diskusiju iespējams noskatīties atkārtoti Facebook kontā “Tavai Karjerai”.

Vecākiem, skolotājiem un karjeras konsultantiem 27. oktobrī VIAA organizēja diskusiju “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Tajā piedalījās Baiba Sipeniece – Gavare, organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts – psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons. karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, to vadīja Edijs Bošs. Arī šo diskusiju ir iespējams noskatīties atkārtoti Facebook kontā “Tavai Karjerai”. Dalībnieki nonāca līdz svarīgai domai, ka skolēniem tomēr gala lēmums ir jāpieņem pašiem patstāvīgi. Karjeras konsultantu, vecāku, skolotāju, uzņēmēju u.c. cilvēku uzdevums ir informēt, piedāvāt un atbalstīt skolēna lēmumu, nevis izlemt viņa vietā.

Karjeras nedēļas ietvaros 8.-9. klašu audzinātājas dalījās savā pieredzē pasākumā “Mana skolotāja stāsts”. Skolēni uzzināja, kā notika skolotāju profesijas izvēle, kas to ietekmēja, ar kādām grūtībām nācās saskarties, kādām rakstura īpašībām jāpiemīt, veicot skolotāja darbu.

Tāpat pieredzes stāstus uzklausīja 5.-7.klases skolēni Karjeras nedēļas pasākumā “Intervija ar profesionāli!”, kurā jaunieši saņēma intervijas jautājumus, kurus pēc tam uzdeva dažādu profesiju speciālistiem savu radu, paziņu vidū. Skolēniem bija iespēja, klausoties atbildes pielīdzināt profesiju sev un apdomāt, vai varētu ar to saistīt savu nākotni.

1.-4. klašu skolēni aktīvi veidoja savus radošos darbiņus, attēlojot profesijas. Radošie darbiņi ir redzami Karjeras nedēļai veltītajā izstādē gaiteņos 1. un 2. stāvā. Tāpat 2.a, 3.a un 3.b klases skolēni tikās ar karjeras konsultantu klases stundā, kurā piedalījās Daugavpils Būvniecības tehnikuma izsludinātajā pasākumā “Iepazīsti profesiju!”. Stundas laikā skolēni noskatījās multfilmu “Trīs sivēntiņi”, izpildīja dažādus uzdevumus, iepazīstot būvnieka profesijas īpatnības un pēc tam tika aicināti piedalīties konkursā – “Kādu māju būvētu tu?”.

5.a, 6.a un 6.b klase piedalījās Daugavpils Būvniecības tehnikuma pasākumā “DBT profesiju parāde”. Izmantojot kartiņu spēli, skolēni iepazinās ar Daugavpils Būvniecības tehnikā apgūstamajām profesijām un tika aicināti piedalīties foto konkursā, kura galvenais uzdevums bija vienā kopīgā klases fotogrāfijā attēlot kādu no iepriekš iepazītajām profesijām.

8.a, 8.b, 8.c klases skolēni satikās vienā kopīgā ZOOM klases stundā, kurā diskutēja par apkārtējo cilvēku nozīmi karjeras lēmumu pieņemšanā. Kopīgi nonācām pie secinājuma, ka karjeras lēmumu nevar pieņemt citu vietā.

10.-12.klašu skolēni saņēma materiālu, kurā iepazinās ar karjeras konsultanta kabinetā dzirdamajiem top 9 jautājumiem. Iespējams, kāds no tiem vai cits jautājums, jau sen neliek mieru. Karjeras nedēļā jaunieši saņēma aicinājumu, nekautrēties un uzdot to.

Šogad Karjeras nedēļa aicināja jauniešus sadzirdēt ne tikai citus, bet arī sevi. Tā bija iespēja meklēt atbildes un piemērīt dažādas profesijas, dzirdot pieredzes stāstus. Lai Karjeras nedēļā redzētais un dzirdētais iedvesmo!

Informāciju sagatavoja: pedagogs – karjeras konsultants Gunda Pastare

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.