Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2019.10.18. 12:10

Karjeras nedēļa var sākties!

 

Kāda izskatītos pasaule, ja nebūtu fizikas, ķīmijas, medicīnas un citas zinātnes? Noteikti cilvēki neizprastu dažādus dzīves aspektus, neradītu neko jaunu. Šogad Karjeras nedēļa iesākās ar pasākumu Daugavpils Inovāciju centrā iepazīstot fiziķa, ķīmiķa, fizioterapeita, 3D dizainera un digitālā robota vadītāja profesiju.

 14.oktobrī skolēnus no Daugavpils skolām aicināja apmeklēt pasākumu “Nākotnes profesijas: izaicinājumi un izvēle!”. Profesionāļi no dažādām sfērām iepazīstināja skolēnus ar savas jomas darbu un profesiju.

Paralēli prezentācijām un diskusijām skolēni aizpildīja darba lapas ar jautājumiem, un tie, kas visprecīzāk atbildēja uz jautājumiem, saņēma balvas. Apsveiksim mūsu skolas 8.a klases skolnieci Violetu Plisko, kas visprecīzāk atbildēja uz jautājumiem par dizainera profesiju un pārzina atšķirības starp 2D un 3D grafiku.

Katram no profesionāļiem bija sagatavoti arī paraugdemonstrējumi. Bērni kopā ar fizioterapeita trenēja līdzsvara izjūtu, kopā ar fiziķiem darbojās ar enerģētisko lauku, ķīmiķis demonstrēja fluorescējošos šķidrumus un pastāstīja, kur tos izmanto, stundas laikā turpat blakus tapa figūriņa 3D printerī, kā arī skolēniem bija iespēja apskatīt, kā strādā robots.

Pasākums veicināja skolēnus iedomāties sevi šajās profesijās un apdomāt nākotnes plānus. Iespējams tieši kāds no mūsu skolēniem pēc pāris gadiem prezentēs savu profesiju šādi.

Karjeras konsultants Gunda Pastare

 

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2019.10.18. 13:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.