Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2019.12.04. 16:12

Lekcija – diskusija “Uzņēmēja gēns”

Daugavpils 15. vidusskolā viesojās SIA “Betolli” uzņēmējs, kurš iedvesmoja 12. klases skolēnus apdomāt savu radošo biznesa ideju realizēšanu nākotnē. Tā bija ļoti interesanta lekcija – diskusija par to, kādām prasmēm un īpašībām jāpiemīt īstam uzņēmējam, kur meklēt iedvesmu un kā panākt savu.

Uzņēmējs ir cilvēks, kam ir ideja un kas nebaidās riskēt to realizēt. Skolēniem bija iespēja uzzināt un diskutēt par pasaulē populāru zīmolu vadītāju dzīves stāstiem. Dažkārt tieši apgūstot to, ko citi jau ir veikuši, var rasties idejas izveidot kaut ko savu. Skolēni uzzināja, ka ne visiem tagad pasaulē zināmajiem uzņēmējiem ir bijis viegls ceļš līdz sapņiem.

Viesis Mārcis Krauze akcentēja, cik svarīgi ir nepadoties un arī neveiksmes brīdī turpināt iesākto. Viņš pastāstīja par profesionālajām krīzēm dzīvē un kā to var risināt caur biznesa ideju, deva ieskatu par “klikšķa brīžiem” (AHA moment) citu uzņēmēju vidū.

Skolēni tika iepazīstināti ar “Kā kļūt radošam?” 12 soļiem, kā arī viesis deva padomus, kur meklēt ideju un kādām vadlīnijām būtu ieteicams sekot. Noslēgumā skolēni izrunāja visbiežāk pieļautās uzņēmēju kļūdas, lai tās neatkārtotu.

Lekcijas laikā skolēni izvērtēja sevi uzņēmēja lomā un saprata, cik daudz prasmēm jāpiemīt īstam uzņēmējam.

Pasākums tika organizēts Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sagatavoja: karjeras konsultants Gunda Pastare

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.