Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2018.02.09. 10:02

Neparastā fizika parastajā ikdienā

24. janvārī DU uzaicināja skolēnus apmeklēt universitāti un piedalīties nodarbībās” Neparastā fizika parastajā ikdienā. “

Mūsu skolas 8.b klases skolēni: Artemijs Kuzņecovs, Alina Maksimova, Darja Šakalova, Marija Jakimeca, Laura Peipiņa, labprāt gribēja izbaudīt un saprast, kāda ir fizika ikdienā. Kopā ar karjeras konsultantu Allu Veliku aizbrauca uz universitāti.
Bija universitātē, iepazinās ar profesoru Antoniju Salīti, kas klātesošiem pastāstīja, kas ir astronomija.Astronomija (grieķu: αστρον (astros) — 'zvaigzne' un νόμος (nomos) — 'likums') tā ir zinātne par Visumu un tajā sastopamo matērijas formu (atsevišķu debess ķermeņu, to sistēmu un citu veidojumu) uzbūvi, izvietojumu, kustību un attīstību. Astronomija ir cieši saistīta ar citām zinātnēm, kā, piemēram, ar fiziku, ķīmiju, meteoroloģiju, ģeogrāfiju, bioloģiju un, protams, ar matemātiku. Astronomijā uzkrātās zināšanas tiek izmantotas cilvēka praktiskajām vajadzībām.
 parādīja galaktikas maketu.

Tālāk bija interesanti visiem uzkāpt augšā, lai paskatītos debesi, zvaigznes teleskopā. Diemžēl debess bija apmācies, toties, varēja pieskarties teleskopam, paskatīties kā tas izskatās (nevis televīzijā, internetā).
Mazliet vēlāk sākas fizikas nodarbības. Visi darbojās, eksperimentēja, mēģināja pieradīt, kāpēc ir vajadzīga fizika ikdienā. Palīdzēja universitātes pasniedzēji.

Bērniem nesevišķi patika- “varēja būt interesantāk un pamācošāk, bet vienalga  uzzināja , kaut ko jaunu, ko varēja pastāstīt saviem klasesbiedriem, skolotājai.” Tā runāja par pasākumu audzēkņi.
Ne vienmēr visam jābūt izklaidējošam. Kaut ko jaunu bērni uzzināja –astronomija arī ir zinātne, interesanta, bet sarežģīta. Daudz jāmācās, lai kļūtu par astronautu un tuvāk iepazīties ar galaktiku, zvaigznēm, zvaigznājiem.

Materiālu sagatavoja karjeras konsultants Alla Velika, palīdzēja 8.b klases skolēni: Marija Jakimeca, Alina Maksimova, Darja Šakalova .

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.