Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2020.03.11. 20:03

Nodarbība “Trīs labas lietas”

11.martā skolā pie 6. klasēm viesojās ļoti harizmātiska persona – Mārtiņš Geida ar atjautīgu nodarbību “Trīs labas lietas”. Mārtiņš Geida vairākus gadus kalpojis armijā, pēc tam pievērsies masāžas mākslai. Vēlāk atgriezās pie sapņa kļūt par skolotāju, tāpēc vairākus gadus strādāja kā sociālo zinību skolotājs un tagad ir karjeras konsultants - lektors, kas izveidojis arī savu metodisko materiālu “Gribu - Varu – Vajag”.

Skolēniem tika doti vairāki atjautības uzdevumi, kurus izpildīt nebūt nebija viegli. Katrs mēģināja atrast atbildi. Jo vairāk nepareizu atbilžu, jo lielāks azarts rast pareizo. Prieks, ka mūsu skolēni nepadevās un ar dažu mājienu palīdzību, ar lektora pacietību, nonāca līdz pareizajām atbildēm un galvenajiem secinājumiem.

Latvijā ir vairāk nekā 4000 apgūstamas profesijas. Lai izskatītu katru variantu ir nepieciešams ļoti ilgs laiks. Mārtiņš izskaidroja izvēles principus un aicināja skolēnus būt elastīgiem, vienmēr apsvērt visas puses, ka “nav tikai balts vai tikai melns”.

Mūsdienās ir svarīgi domāt radoši un ietvert daudzus aspektus, lai katrs lēmums būtu rezultatīvs un precīzs. Nodarbība “Trīs labas lietas” māca skolēnus meklēt neordinārus risinājumus, domāt, izmantojot visus pieejamos mainīgos, un nebaidīties riskēt.

Svarīgi ir redzēt, bet vēl svarīgāk – saredzēt.

Nodarbības “Trīs labas lietas” tika organizētas Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sagatavoja: karjeras konsultants Gunda Pastare

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.