Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2021.04.20. 13:04

Pasākums “TV raidījumu producēšana” 10.-12.klašu skolēniem

 

15.aprīlī notika 10.-12.klašu skolēnu tiešsaistes tikšanās ar raidījumu producenti, SWH radio ziņu redaktori un lektori no Latvijas Kultūras koledžas Ievu Branti.

Savā stāstījumā Ieva dalījās ar pieredzi TV raidījumu producēšanā, pastāstīja par darba specifiku dažādos formātos. Piemēram, ziņu raidījumu producentam katra diena ir kā jauns piedzīvojums, bet izklaides raidījumu producentam viss ir izplānots vairākus mēnešus pirms un viņam jāseko, lai visi dalībnieki sekotu plānam.

Skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus un iegūt informāciju par izglītības iespējām šajā jomā. Aizrāva pieredzes stāsti par veiksmēm un neveiksmēm. Ieva pastāstīja par TV aizkulisēm, ko skatītājs nekad neredz.

TV raidījumu producents ir ļoti daudzpusīga profesija. Cilvēkam, kas vēlas ar to nodarboties, nepieciešamas labas valodu zināšanas, komunikācijas prasmes, stresa noturīgums, jo stress ir katras dienas neatņemama sastāvdaļa u.c. radošas prasmes.

Tāpat skolēnu uzzināja arī par profesijas pieprasījumu un darba iespējām pēc studijām.

Šobrīd notiek ļoti daudz dažādu pasākumu Atvērto durvju dienu ietvaros. Aktuālo informāciju par pasākumiem no konkrētām mācību iestādēm var redzēt šeit: http://www.niid.lv/infodienas

Pasākums “TV raidījumu producēšana” tika organizēts Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: pedagogs-karjeras konsultants Gunda Pastare

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2021.05.17. 12:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.