Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2019.10.24. 10:10

Pasākums “Your motivation letter”

Veiksmīgs CV un motivācijas vēstule ir atslēga uz jebkuru darbu vai augstskolu. Galvenos padomus, rakstot motivācijas vēstuli studijām un darbam ārzemēs, devās noskaidrot 11. – 12. klases skolēni.

Ne visiem cilvēkiem patīk rakstīt motivācijas vēstules, bet tas ir daudz vieglāk izdarāms, ja zināms, ko tieši un kādā vaidā to būtu jādara. Latgales Centrālajā bibliotēkā 18. oktobrī savos pieredzes stāstos un piemēros dalījās Lietuvas un Latvijas studentes, kas mācījās un arī šobrīd mācās ārzemju universitātēs.

Caur piemēriem no citu vēstulēm skolēni apguva galvenos vēstules uzdevumus, un kā padarīt vēstuli veiksmīgu un saistošu tās lasītājam. Pasākuma darba valoda bija angļu valoda, kas radīja labu iespēju pārbaudīt savas spējas un praktiski izmantot apgūto angļu valodas stundās.

Pasākums notika divos posmos: pirmais posms bija teorētisks, skolēni klausījās vadītāju pieredzē un mācījās motivācijas vēstules struktūru, bet otrā posmā, ar vadītāju starpniecību, praktiski veidoja savas motivācijas vēstules.

Pasākuma noslēgumā skolēni bija izveidojuši paši savu motivācijas vēstules uzmetumu, kas ir izmantojams gan meklējot prakses vai darba vietu, gan mēģinot iestāties ārzemju universitātēs.

Sagatavoja: karjeras konsultants Gunda Pastare

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.