Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Ceturtdiena, 10 Janvāris 2019 10:28

12.A klasei apmeklē Latvijas Nacionālo Bibliotēku

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 12.A klasei notika izbrauciens uz Rīgu ar Latvijas Nacionālās Bibliotēkas apmeklējumu.

Ceturtdiena, 06 Decembris 2018 21:32

Mūzikls Džeina Eira

Projekta „Skolas soma” ietvaros 9.a, 9.b, 9.c klases skolēni 2.novembrī un 5.decembrī apmeklēja Daugavpils teātri, kur noskatījās mūziklu Džeina Eira”.

Trešdiena, 19 Decembris 2018 12:32

Ciemos Aglonas Maizes muzejā!

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 2018.gada 18. decembrī visas mūsu skolas pagarinātās dienas grupas kopā ar grupu vadītājiem devās apskatīt Aglonas Maizes muzeju.

Šī gada 4.decembrī 7.b klases skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Daugavpils ZINOO centru un tur pavadīja interesantus laboratorijas eksperimentus.

Svētdiena, 09 Decembris 2018 20:22

Teātra apmeklējums

 

Projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros 11.a klases skolēni nolēma baudīt skatuves mākslu – aiziet uz Daugavpils Teātri un noskatīties kādu izrādi.

Latvijas Skolas soma projekta ietvaros 1.b klases skolēniem bija iespēja   apmeklēt Daugavpils Māla un mākslas centru.

Otrdiena, 11 Decembris 2018 16:12

„Daugavpils ir mana pilsēta”

Projekta „Latvija skolas soma” ietvaros 4.a un 4.b klases skolēni 29.novembrī izbaudīja braucienu „Daugavpils ir mana pilsēta”.

Pirmdiena, 03 Decembris 2018 20:44

Brauciens “Daugavpils pa tramvaja logiem”

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 3.b klases skolēni 29.novembrī izbaudīja braucienu “Daugavpils pa tramvaja logiem”.

Skolēniem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā. Viņiem bija uzdevums uzbūvēt augstāko debesskrāpi no papīra ar ierobežotiem resursiem.

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju un bērnu mammām varēja apmeklēt un apskatīt Daugavpils Māla mākslas centru.

Festivāls notiek jau 11 gadus, un šajā laikā tas ir izaudzis un kļuvis atpazīstams gan pašmāju iedzīvotāju, gan tūristu un gaismas mākslinieku vidū.

Pirmdiena, 19 Novembris 2018 16:52

Mūsu iespaidi

“Latvijas skolas soma” projekta ietvaros 5.a klases skolēniem bija iespēja apmeklēt tramvaju depo.

“Latvijas skolas soma” projekta ietvaros skolēniem bija iespēja apmeklēt ZINOO centru un tur pavadīt interesantus laboratorijas eksperimentus.

Piektdiena, 09 Novembris 2018 11:59

5.c klases ceļojums!

Projekta „Skolas soma” ietvaros 5.c klases skolēni ar savu klases audzinātāju 7.novembrī  varēja apskatīt Daugavpili caur tramvaja logiem.

Projekta „Skolas soma” ietvaros 9.a klases skolēni 1.novembrī  apmeklēja Daugavpils Skrošu rūpnīcu.

Trešdiena, 31 Oktobris 2018 10:54

Skolas soma Daugavpils skrošu rūpnīcā

Daugavpils skrošu rūpnīca- sporta un medību munīcijas ražošanas uzņēmums- Daugavpils lepnums un vēsturiskais mantojums!

Ceturtdiena, 04 Oktobris 2018 18:51

Skolas soma Zinoo centrā

03.10.2018. projekta „Skolas soma” ietvaros 6.a un 6.b klases skolēni apmeklēja Zinātkāres centru „ZINOO”. Ne tikai „AHHAA” zinātnes centrā Tartu Igaunijā, bet arī Latvijā četros „ZINOO” zinātkāres centros Cēsīs, Rīgā, Liepājā un Daugavpilī var uzzināt un izmēģināt daudz ko interesantu. Skolēniem bija iespēja šajā centrā apskatīt dažādas interaktīvas ekspozīcijas, izmēģināt tehnoloģijas sasniegumus un izpētīt dabas likumus. Te var mācīties matemātiku lēkājot, izjust gravitāciju šūpojoties un izprast berzes principus, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem. Te var saredzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, izprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt īstus robotus un iepazīt zobens spēku.

Pēc „ZINOO” centra apmeklēšanas skolēniem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā „Gaisa raķešu nodarbība” un iepazīties ar tagadnes un nākotnes profesijām. Raķetes taču būvē ne viens cilvēks, bet daudzu profesiju pārstāvji – inženieri, matemātiķi, fiziķi, arhitekti u.c. Šajā nodarbībā skolēni guva priekšstatu par raķešu darbības principiem, vēsturi un attīstības nākotni, kā arī paši uzmeistaroja savu raķeti un palaida to lidojumā.

Darbošanās „ZINOO” centrā skolēniem raisīja interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku. „ZINOO” ir ļoti aizraujošs un informatīvs centrs. Bērniem bija ļoti interesants šis aizraujošais ceļojums pa šo brīnumzemi. Centra darbinieki ir atsaucīgi un uzmanīgi. Laiks paskrēja nemanot, negribējās iet projām. Skolēnu atziņa: „Interesanti, jautri, aizraujoši!”

Materiālu apkopoja 6.a un 6.b kl. audzinātājas J.Vasiļonoka, L.Petrovska

Trešdiena, 24 Oktobris 2018 20:42

Skolas soma - Daugavpils cietoksnī

Pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, kas atbalsta un nodrošina Latvijas skolas vecuma bērniem iespēju klātienē izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, 6.c klases skolēni apmeklēja valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures pieminekli – Daugavpils cietoksni.

Piektdiena, 19 Oktobris 2018 22:15

Skolas soma - Skrošu rūpnīcā

 

Projekta „Skolas soma” ietvaros 8.b klases skolēni 16.oktobrī apmeklēja Daugavpils Skrošu rūpnīcu.

Šī gada 10.oktobrī 7.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils piedzīvojumu parku „Tarzāns”  projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Ceturtdiena, 27 Septembris 2018 10:49

Iniciatīva “Latvijas skolas soma”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem.