Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2018.11.13. 17:11

5.b klases skolēni apmeklēja Zinātkāres centru „ZINOO”.

“Latvijas skolas soma” projekta ietvaros skolēniem bija iespēja apmeklēt ZINOO centru un tur pavadīt interesantus laboratorijas eksperimentus.

Vai pasaulē bieži notiek plūdi?

Zinātnieki prognozē, ka, mainoties klimatam, palielināsies lietusgāžu biežums, kas var radīt plūdu draudus. Dzīvojot teritorijās, kurās plūdi ir bieža parādība, arhitektiem un būvniekiem ir jāspēj radīt konstrukcijas, kurām nekaitētu šī dabas stihija.

Bērni noskaidroja, ka plūdi notiek cunami dēļ, kā arī upes plūdu dēļ. Izrādījās, ka arī mūsu pilsētā ir bijuši plūdi. Skolēniem bija nepieciešams projektēt un uzbūvēt mājas projektu uz pāļiem, kurai jāspēj nostāvēt plūdu gadījumā. Darba procesā skolēni daudz ko uzzināja par

arhitekta, projektētāja, dizainera, informātika, būvnieka, inženiera, elektriķa profesijām.

Bērni demonstrēja savu prasmi strādāt komandā. Katra komanda prezentēja savu projektu un pēc tam pārbaudīja savu uzcelto māju izturību plūdu gadījumā. Pēc tam skolēni ar lielu interesi izzināja daudzveidīgas ekspozīcijas, atrakcijas un labirintus.

Uz jautājumu par to, vai ZINOO centra apmeklējums viņiem patika, skolēni draudzīgi atbildēja: “ Nāksim vēl veikt jaunus eksperimentus!”

Informāciju sagatavoja D.Vertašonoka.

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2018.11.13. 17:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.