Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2020.11.04. 11:11

Brauciens uz Tadenavu

Saulainā rudens dienā pirms skolēnu brīvdienām, 10.a klases skolēni iniciatīvas LSS ietvaros devās mācību braucienā uz Jēkabpils novada Dunavas pagastu. Šeit ir ļoti krāšņa vieta- Tadenava, kurai ir kultūrvēsturiska loma Latvijā, jo te atrodas slavena latviešu dzejnieka dzimtā māja. Tadenavu no 1863. līdz 1869. gadam apsaimniekoja Krišjānis Pliekšāns, tajā pirmos dzīves gadus pavadīja viņa dēls Jānis Pliekšāns, vēlākais dzejnieks Jānis Rainis.

Kopš 1959. gada Tadenavas pusmuižas mājā iekārtots muzejs. Raiņa muzeja “Tadenava” kompleksu veido 19. gs. 60. gados celtā pusmuižas dzīvojamā māja un šķūnis, 20. gs. 20. gados izveidotās jaunsaimniecības “Dāboliņi” dzīvojamā māja, kā arī pirts un pagrabs. Tieši saimniecības teritorijā, brīvā dabā, tika organizēta aizraujoša aktivitāte! Katra skolēnu grupa saņēma savu maršruta lapu, kurā bija nodrukāts kāds Raiņa dzejolis, kuram dzejas rindās bija pazuduši vārdi! Apsekojot un uzmanīgi izpētot muzeja teritoriju, skolēni veiksmīgi sameklēja nozaudētos vārdus un atjaunoja dzejoļus!

Raiņa dzimtā vieta Tadenava ir viņa saules un mīlas filosofijas šūpulis. Jaunajā ekspozīcijā, ko veidojuši muzeja speciālisti sadarbībā ar dzejnieci Inesi Zanderi un dizaina biroju H2E, saules motīvam piešķirta vadošā loma. Saule ir muzeja apmeklētāja ceļvedis Tadenavā. Katram muzeja apmeklētājam pašam ir jāatrod vārds Saule, kas ir paslēpies šajā muzejā. Katrā muzeja telpā ir iespēja iesaistīties interaktīvā darbībā, uzspēlēt kādu spēli, aplūkot fotogrāfijas un uzzināt kaut ko aizraujošu. Bija iespēja arī noskatīties dokumentālo filmu par Raiņa un Aspazijas dzīves gaitām, kas saistoši un kodolīgi ļāva ieskatīties slaveno dzejnieku dzīvē no bērnības līdz mūža galam.

Materiālu sagatavoja 10.a klases audzinātāja I.Romanovska

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.