Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2019.05.15. 15:05

Ciemojamies Rēzeknē

3.maija pēcpusdienā 10.a un 11.a klases skolēni apmeklēja Latgales vēstniecību GORS un Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Rēzekne ir pirmā pilsēta Latvijā, kur no pašiem pamatiem uzcelta pilnīgi jauna koncertzāle, un patlaban tā uzskatāma par nozīmīgāko kultūras būvi visā Latvijā. Tieši šo būvi iepazīties devās  mūsu vidusskolēni. Latgales vēstniecības GORS sirds ir divas akustiskās koncertzāles - Lielā zāle "Gors" ar 1000 sēdvietām (3000 stāvvietas) un Mazā zāle "Zīdaste" ar 220 sēdvietām (1000 stāvvietas). Lielo zāli mēs varējām apskatīt tikai no balkona, jo tobrīd tur notika kādas grupas mēģinājums, bet mazajā zālē varēja visu apskatīt, aptaustīt un pasēdēt mīkstajos, ērtajos krēslos. Augstvērtīgā akustika ļauj baudīt dažādus muzikāli dramaturģiskus uzvedumus, piemēram, opera, balets, simfoniskās mūzikas koncerti u.c. Tāpat mums parādīja arī telpas mēģinājumiem, māksliniekiem – ļoti mājīgas, ar visām labierīcībām. Bijām arī uz jumta terases, kur tiek rīkot kino vakari. No tās paveras skaists skats uz pilsētu un koncertzāles teritoriju – strūklakām, apstādījumiem. Viss bija ļoti interesanti, daži izteica nožēlu, ka tādas būves nav pie mums – Daugavpilī.

Pēc GORA apmeklējuma devāmies uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, kur piedalījāmies muzejpedagoģiskajā programmā „Māla pikuča piedzīvojums”. Skolēni iepazinās ar to, kā top māla izstrādājumi, apskatīja Latgales keramikas meistardarbus, papūta svilpauniekus, kā arī paši varēja izmēģināt pagriezt podnieka ripu, pamīcīt mālus un izgatavot ezīti. Beigās mēs visi pateicām viens otram un programmas vadītājai latgaliski „Paļdis” (paldies) un devāmies mājās. Par piemiņu no šī brauciena katram palika viņa paša veidotais māla ezītis.

Materiālu sagatavoja: 10.a un 11.a klases audzinātājas O.Babiško un I.Špele

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2019.05.15. 15:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.