Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2018.12.19. 12:12

Ciemos Aglonas Maizes muzejā!

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 2018.gada 18. decembrī visas mūsu skolas pagarinātās dienas grupas kopā ar grupu vadītājiem devās apskatīt Aglonas Maizes muzeju.

Maizes muzejā mazos apmeklētājus uzņēma pati saimniece Vija latgaliešu tautas tērpā, skanot latgaliešu tautas mūzikai, un uzrunāja visus klātesošos latgaliski. Muzejā dega sveces, uz galda māla krūzēs kūpēja zāļu tēja, uz balta linu galdauta smaržoja rudzu maize un pīrāgs ar āboliem.

Saimniece sāka sarunu ar rudzu graudu atpazīšanu un izgaršošanu. Starp mums bija bērni, kuri pirmo reizi redzēja rudzu graudus! Ļoti uzmanīgi skolēni klausījās informāciju, sakāmvārdus un parunas, kas saistītas ar labības audzēšanu, maizes cepšanu un ēšanu. Arī bērni spēlēja spēles, kas saistītas ar labību un maizi. Skolēni uzzināja, ka šo Latgales maiznīcu un muzeju apmeklējuši jau tūkstoši ekskursantu no visām Latvijas vietām, kā arī ārzemnieki vairāk nekā no 100 valstīm.

Liels paldies valsts projektam un skolas administrācijai par interesanto pasākumu! Mēs ceram, ka mūsu mazie bērni būs saudzīgi un ar cieņu izturēsies pret maizi un lauku saimniekiem.

Materiālu sagatavoja T. Klycheva, V. Zikejeva, L. Borovika un E. Pirogova.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2018.12.21. 12:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.