Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2019.11.11. 11:11

Jauka piektdiena

 

Š. g. 8. novembrī 5.a un 5.b klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu . Rīgā skolēni apmeklēja Dabas muzeju, pastaigājās pa Vecrīgu un jauki pavadīja laiku atpūtas centrā “Lido”.

Autobusa un Dabas muzeja apmeklējuma izdevumus sedza projekts “Latvijas skolas soma”.

Latvijas Dabas muzejs kā dabas oāze atrodas pašā civilizācijas vidū, galvaspilsētas centrā!

Te ir ko skatīt, pētīt un izzināt vairāku dienu garumā, jo vienas ekskursijas laikā lielo apjomu nemaz nav iespējams aptvert! Cilvēka evolūcija; visas pasaules dzīvnieku un putnu izbāzeņi; kukaiņu, augu, minerālu kolekcijas; reālās vides atveidojums; ceļojums Zemes vēsturē; debesu pētīšana, daudzveidīgas izstādes; modernas un interaktīvas ekspozīcijas, izzinošas spēles.

Muzejā skolēnus gaidīja divas darbnīcas: “Ceļojums pa kontinentiem” un “Kukaiņi”, kā arī atsevišķa ekskursija sēņu pasaulē. Skolēni tika sadalīti trīs grupās, kurās vienlaicīgi strādāja. Pēc darbnīcām visi skolēni varēja iepazīties ar pastāvīgu muzeja ekspozīciju.

Strādājot darbnīcās, skolēniem bija reāla un, galvenais, prakstiska iespēja pielietot savas zināšanas, diskutēt, nākt pie secinājumiem.

Pieredzēt, pētīt, izzināt – iespēja darboties pašam atstāj pēdas izjūtās, kas savukārt rada pārdomas, interesi, viedokli. Iespēja piedzīvot, pašam jūtoties kā pētniekam, nerada apnikumu un garlaicību, bet gan patiesu aizrautību. Mācību process ir rezultatīvs, ja skolēnam tiek dota un nodrošināta iespēja pašam konstruēt savas zināšanas.

Gribētos ieteikt arī citām klasēm aizbraukt uz šo muzeju, jo tas ir ļoti interesants un aizraujošs!

Liels paldies “Latvijas skolas somai” par doto iespēju apmeklēt šo brīnišķīgo muzeju!

Informāciju sagatavoja 5.a un 5.b klases audzinātājas.

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2019.11.11. 14:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.