Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2022.04.14. 12:04

Koka daudzveidīga dzīve

 

4.-6.klašu skolēniem tika organizēts ļoti interesants pasākums - “Koka daudzveidīga dzīve”. Tā bija izziņu veicinoša nodarbība!

Skolēni guva priekšstatu par koka priekšmetiem un koka apstrādes procesiem, kas līdz tam daudziem bija maz pazīstami.

         Nodarbība sastāvēja no divām daļām: interaktīvas lekcijas un praktiskas darbošanās. Lekcijas ietvaros, izmantojot folkloras materiālus, dzeju, lietišķās mākslas paraugus, interesantus dabas atradumus, skolēni iepazina, koka daudzveidīgo dzīvi”, uzzināja, ka tas ir ne tikai pateicīgs izejmateriāls ar unikālām un vērā ņemamām īpašībām, bet arī mākslinieciskas iedvesmas avots, skaistuma un pasaules redzējuma simbols.

Darbojoties kopā ar meistariem-kokamatniekiem, skolēni iepazina klasiskos koka apstrādes darbarīkus un darba paņēmienus - tradicionālas prasmes. Nodarbības dalībnieki ne tikai redzēja un piedzīvoja, kā top koka dizaina vērtības, bet guva arī iespēju pašiem līdzdarboties, kļūstot ne tikai par lietišķās mākslas patērētājiem, bet arī par tās radītājiem, līdzautoriem.

Un mūsu skolēni galā darba rezultātā izgatavoja koka abru, kura tagad rotā skolas foajē izvietoto Lieldienas svētku kompozīciju.

Informāciju sagatavoja direktora vietniece izglītības jomā N.Murzjonoka

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2022.06.07. 08:06

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.