Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2021.01.07. 11:01

Koncertprogrammas tiešraidē

Sagaidot Ziemassvētkus, mūsu skolas 5.-12.klašu skolēniem tika organizēti divi pasākumi “Latvijas skolas soma” projekta ietvaros.

5.-8.klašu skolēniem tika piedāvāta koncertprogramma “Ziemassvētki apkārt zemeslodei”. Ziemassvētki ir svētki, kurus gaida visā pasaulē. Mēs visi zinām, kā svin svētkus pie mums, Latvijā, un mūsu ģimenēs, bet vai zinām, kādi ir Ziemassvētki Portugālē, Austrālijā un Argentīnā? Šī koncertprogramma ir veidota kā koncertstāsts, kas mūzikas valodā atklāj daudzveidīgas Ziemassvētku tradīcijas visā pasaulē, ļaujot arī bērniem iesaistīties kopīgā dziedāšanā. Koncertstāstu papildina īpaši šai programmai sagatavoti videomateriāli.

9.-12.klašu skolēniem tika piedāvāta cita koncertprogramma “Populārās mūzikas 100 gadi”. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar daudzām pazīstamām dziesmām, bet mūziķi izpildīja skaņdarbus mūsdienīgā apdarē.

Skolēnu atsauksmes par koncertprogrammu “Ziemassvētki apkārt zemeslodei”:

 • Koncerts “Ziemassvētki apkārt pasaulei” bijis interesants, tāpēc ka mūziķi dziedāja dažādas dziesmas un runāja par to, kā dažādās valstīs tiek svinēts Jaunais gads. Visvairāk man patika dziesma "Ave Marija ". Dziesma bija ļoti skaista un interesanta. Koncertā piedalījās trīs personas.
 • Koncerts “Ziemassvētki apkārt pasaule” bijis interesants tāpēc, ka es uzzināju kaut ko jaunu. Koncertā piedalījās trīs mūziķi. Man bija interesanti uzzināt, kā cilvēki svin Ziemassvētkus. Visvairāk man patika krievu komponista P.Čaikovska mūzika no baleta “Riekstkodis”.
 • Koncerts "Ziemassvētki apkārt pasaulei" bijis interesants tāpēc, ka es uzzināju ko jaunu un interesantu un bija ļoti jaukas dziesmas. Man bija interesanti uzzināt, kā svinēja Ziemassvētkus Japānā, jo mūziķi stāstīja jaukus faktus. Mūziķi "svinēja" Ziemassvētkus Vācijā, Krievijā, Austrijā, Anglijā, Amerikā , Latvijā . Visvairāk man patika dziesma "Jingle Bells" .
 • Man ļoti patika koncerts, jo cilvēkam, kurš dziedāja, bija ļoti skaista, izteiksmīga balss. Man bija interesanti uzzināt, ka dziesma no filmas “Harijs Poters” sākotnēji tika rakstīta Ziemassvētkiem.Visvairāk man patika dziesma ''Last Christmas". Šis koncerts ir labākais, ko pēdējā laikā esmu skatījies!
 • Ziemassvētku koncerts man laikam patika, jo tā ir ļoti interesanta ideja- paceļot pa pasauli Ziemassvētkos un atcerēties populārāko mūziku dažādās valstīs. Taču koncertā ļoti maz bija deju, jautru melodiju, jo, manuprāt, Ziemassvētki nav īpaši skumji svētki. Vēl es gribētu redzēt un paklausīties dziedošus bērnus, nevis pieaugušos, jo Latvijā bērni taču arī prot ļoti skaisti dziedāt, un Ziemassvētki ir , kā es domāju, bērnu svētki , jo tieši bērni gaida dāvanas un tic brīnumiem.
 • Labs koncerts, kas stāsta, kā Ziemassvētki tiek svinēti citās valstīs. Koncertā ir arī muzikāli pārtraukumi, kuros skan ne tikai klasiskā mūzika. Vienīgais negatīvais ir tas, ka tiešsaistes koncerts nevar atspoguļot visu Ziemassvētku atmosfēru. Var redzēt, ka cilvēki centās padarīt atmosfēru daudz labāku, viņi paņēma labu kameru ar labu skaņu, taču tas daudz nepalīdz.
 • Koncerts man ļoti patika! Bija saprotami, par ko stāsta vadītājs, bija pazīstamas dziesmas un melodijas. Vadītājam bija skaista balss un saprotama runa, to visu gribējās klausīties. Viņi stāstīja par dažādām valstīm un to tradīcijām. Uzzināju dažus jaunus faktus, atkal klausījos pazīstamo mūziķu darbus. Tas viss dod neparastu svētku atmosfēru un uzlabo garastāvokli, pēc koncerta gribas smaidīt un dziedāt kopā ar citiem.

Skolēnu atsauksmes par koncertprogrammu ” Populārās mūzikas 100 gadi”:

 • Man ļoti patika dziesmas, kuras dziedāja vokālās grupas “Framest” dalībnieki. Tur bija dziesmas no dažādām valstīm, piemēram, Ukrainas. Dziedāja skaisti un skaļi, viņiem tas patīk, bet man patika viņu priekšnesums.
 • Grupas "Framest" uzstāšanās man šķita ļoti pozitīva. Visvairāk man patika dziesma "Krauklītis sēž ozolā", bet man patika arī citas viņu izpildītās dziesmas. Es priecājos, ka klausījos viņus. Dzirdēju pāris jaunas dziesmas, par kurām iepriekš nezināju, un nākotnē plānoju tās klausīties un baudīt skaistu mūziku. Man patika viņus klausīties, un, es domāju, klausīšos viņus vēl daudzas reizes.
 • Man patika šis koncerts, jo bija dažādu žanru un stilu, kā arī dažādu tautu mūzika . Man patika, ka dziesmas tika izpildītas acapella. Man patika profesionālais izpildījums un daudzbalsība.
 • Šis koncerts man šķita pozitīvs. Šīs grupas stils ir ļoti skaists, un man patika viņu dziesmu izpildījums. Protams, es neko jaunu neuzzināju, bet mans garastāvoklis uzlabojās. Tāpēc es šo koncertu neskatījos veltīgi, paldies, ka sniedzāt man iespēju.
 • Skatoties koncertu, es dzirdēju dažādas dziesmas: opermūzika, tautas dziesmas, džezs. Man patika, kā katrs cilvēks no grupas dzied, viņiem ir brīnišķīgas balsis. Es priecājos, ka man bija iespēja to visu dzirdēt. Tā kā es mīlu džezu, man patika viņu sniegums šajā žanrā. Tas izrādījās ļoti aizraujošs, un to bija patīkami klausīties.
 • Man ļoti patika ideja ar koncertu, jo tas bija ļoti interesanti un izglītojoši. Koncerta laikā bija iespēja ne tikai noklausīties mūziku skaistā izpildījumā, bet arī nedaudz uzzināt par noteiktu mūzikas žanru vēsturi un rašanos.
 • Bija ļoti interesanti uzzināt daudz jaunas informācijas par populāro mūziku. Šajā koncertā es pat atcerējos dažas populārākās dziesmas, kuras tika apspriestas. Tas ir ļoti iedvesmojoši, ka cilvēkus tik dziļi interesē mūzika. Un pats galvenais, dalībnieki radīja tik patīkamu atmosfēru, bez grūtībām dziedāja visas populārās dziesmas, tas ir iespaidīgi.
 • Man ļoti patika vokālās grupas “Framest” koncerts, neskatoties uz to, ka tas notika tiešsaistē, nevis realitātē. Es varu pateikt, ka grupas “Framest” dalībnieki ir reāli talantīgi cilvēki. Viņu ir tikai četri, bet viņiem izdevās radīt dažādas skaņas, kā, piemēram, saksofona skaņa. Viņiem izcili izdevās dziedāt daudzbalsīgas dziesmas, kā arī radīt fona pavadījumu. Vēl es vēlos atzīmēt, ka visiem dalībniekiem ir patīkams balss tembrs un saprotama latviešu valoda, tāpēc klausīties viņus bija viens prieks.
 • Man ļoti patika klausīties šo koncertu, jo dziesmas skanēja dažādos mūzikas žanros, un ikviens varēja atrast sev tīkamu dziesmu. Izpildītājiem ir brīnišķīgas balsis, un jūs vēlaties viņus klausīties visu laiku. Man ļoti patika arī tas, ka dziesmas tika izpildītas dažādās valodās, un bija interesanti vērot viņu sniegumu.
 • Man ļoti patika šīs koncerts. Koncerts notika attālināti, bet tas netraucēja nodot pozitīvās emocijas dziedot. Kā arī koncerts ir izglītojošs, jo es vairāk uzzināju par latviešu tautas dziesmām.
 • Man patika koncerts, tas nebija gaidīts, jo es pirmo reizi skatījos šādu koncertu. Tāpēc tas bija īpašs, ļoti neparasta dziesmu izvēle, visvairāk man patika ukraiņu dziesma un dziesma džeza izpildījumā.

Informāciju sagatavoja direktora vietniece izglītības jomā N.Murzjonoka

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.