Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2019.11.12. 08:11

Muzejpedagoģiskajā programmā „Treji loki Berķenelē”

30.10.2019. projekta „Skolas soma” ietvaros 7.a un 7.b klases skolēni piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā „Treji loki Berķenelē”. Šīs programmas mērķis – radīt interesi par Raiņa dzīvi un daiļradi, padziļināt skolā iegūtās zināšanas par dzejnieku.

Pasākuma vadītājas stāsta bērniem par Pliekšānu ģimenes dzīvi Berķenelē, lasa dzeju, rāda mājā dažādus eksponātus un vēsturiskus materiālus par Raini.

Skolēniem ļoti patika aktivitāte „kvestu istabā”, kur ekskursijas vadītāja piedāvāja spēles un dažādas izzinošas darbības – salikt puzli, atrisināt krustvārdu mīklu, atbildēt uz āķīgiem jautājumiem. Tas viss notika neformālā gaisotnē, un rezultātā skolēni uzzināja daudz jauna par Raini – ne tikai par viņa literāro darbību, bet arī par Jāņa Pliekšāna skolas gaitām, skolu, kur viņš mācījās.

Bērniem bija arī iespēja apmeklēt radošo „Vēstuļu rakstīšanas darbnīcu”. Šeit apmeklētājiem piedāvā stāstu par unikālu Raiņa saraksti ar ģimeni, vēlāk ar sievu Aspaziju, stāsta par šīs sarakstes nozīmi Latvijas kultūrtelpā. Vēstuļu rakstīšanai bija iespēja izmantot īpašu „tinti” un spalvaskātu.

Pasākums bija interesants, izzinošs un aktīvs. Skolēni bija ļoti apmierināti.

Materiālu sagatavoja 7.a un 7.b kl. audzinātājas L.Petrovska un J.Vasiļonoka

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.