Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2018.10.04. 18:10

Skolas soma Zinoo centrā

03.10.2018. projekta „Skolas soma” ietvaros 6.a un 6.b klases skolēni apmeklēja Zinātkāres centru „ZINOO”. Ne tikai „AHHAA” zinātnes centrā Tartu Igaunijā, bet arī Latvijā četros „ZINOO” zinātkāres centros Cēsīs, Rīgā, Liepājā un Daugavpilī var uzzināt un izmēģināt daudz ko interesantu. Skolēniem bija iespēja šajā centrā apskatīt dažādas interaktīvas ekspozīcijas, izmēģināt tehnoloģijas sasniegumus un izpētīt dabas likumus. Te var mācīties matemātiku lēkājot, izjust gravitāciju šūpojoties un izprast berzes principus, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem. Te var saredzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, izprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt īstus robotus un iepazīt zobens spēku.

Pēc „ZINOO” centra apmeklēšanas skolēniem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā „Gaisa raķešu nodarbība” un iepazīties ar tagadnes un nākotnes profesijām. Raķetes taču būvē ne viens cilvēks, bet daudzu profesiju pārstāvji – inženieri, matemātiķi, fiziķi, arhitekti u.c. Šajā nodarbībā skolēni guva priekšstatu par raķešu darbības principiem, vēsturi un attīstības nākotni, kā arī paši uzmeistaroja savu raķeti un palaida to lidojumā.

Darbošanās „ZINOO” centrā skolēniem raisīja interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku. „ZINOO” ir ļoti aizraujošs un informatīvs centrs. Bērniem bija ļoti interesants šis aizraujošais ceļojums pa šo brīnumzemi. Centra darbinieki ir atsaucīgi un uzmanīgi. Laiks paskrēja nemanot, negribējās iet projām. Skolēnu atziņa: „Interesanti, jautri, aizraujoši!”

Materiālu apkopoja 6.a un 6.b kl. audzinātājas J.Vasiļonoka, L.Petrovska

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.