Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Svētdiena, 2018.12.09. 20:12

Teātra apmeklējums

 

Projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros 11.a klases skolēni nolēma baudīt skatuves mākslu – aiziet uz Daugavpils Teātri un noskatīties kādu izrādi.

Sestdien, 8.decembrī, 11.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils Teātri. Tā kā ir semestra beigas, visi ir noguruši, gribas atpūsties no mācībām, pārbaudes darbiem, tad nolēmām skatīties komēdiju. Tas bija

Valentīna Krasnogorova lugas iestudējums latviešu valodā „Randiņi trešdienās”. Šo komēdiju par mīlas daudzstūriem iestudējis režisors no Karēlijas Andrejs Dežonovs, scenogrāfiju un kostīmus veidojis mākslinieks no Krievijas Ņikita Sazonovs. Mūzikas autors ir Peter Coon/ Das Kuhn (Krievija, Somija), iestudējuma horeogrāfe ir Anna Blakunova, savukārt paukošanās numura iestudētājs un kustību mākslinieks - Aleksandrs Ovčiņņikovs no Krievijas. Paši aktieri par šo izrādi ir teikuši, ka tā ir izrāde, uz kuru jānāk atpūsties un pamatīgi izsmieties.

Izrāde tiešām bija jauka – mūzika, gaismas, labs aktieru darbs. Mēs izsmējāmies, atpūtāmies no ikdienas rutīnas, bet arī ieguvām ko jaunu. Skolēni Daugavpilī ne tik bieži dzird latviešu sarunvalodu, bet šajā izrādē tā skanēja. Varējām atsvaidzināt vēl pavisam nesen latviešu valodas stundās gūtās zināšanas par dažādiem leksikas slāņiem – sarunvalodas vārdiem, žargonismiem.

Teātris – tā ir atpūta, jaukas emocijas un arī jaunas zināšanas par to, cik dažādās situācijās dzīvē mēs varam nonākt.

Informāciju sagatavoja 11.a klases audzinātāja Inga Špele

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2018.12.17. 20:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.