Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2019.11.22. 20:11

Uzņēmuma „ Laima” šokolādes muzeja apmeklējums.

Šī gada 16.novembrī jau agrā rīta stundā 9.a un 9.b klases audzēkņi iniciatīvas Latvijas Skolas Soma ietvaros devās braucienā uz Rīgu, lai apmeklētu un iepazītu vienu no vissenākajām un visslavenākajām ražotnēm Latvijā, kā arī izzinātu tās vēsturi un apmeklētu uzņēmuma „Laima” šokolādes muzeju!

Pasaulē ir maz cilvēku, kuriem negaršo šokolāde, jo tā parasti tik kārdinoši smaržo un burvīgi garšo, un parasti visiem šokolādes mīļotājiem rodas jautājums, kā tad gatavo šo gardumu? Ar šokolādi saistās kaut kas noslēpumains un brīnumains, jo, kā no necilām kakao pupiņām tiek iegūta tik salda un garda konfekte, daudziem nav izprotams! Bet mēs to uzzinājām!

1870.gadā Rīgā, Zaļajā ielā 4 Teodors Rigerts atvēra pirmo šokolādes ražotni Latvijā, un tieši šis gads tiek uzskatīts par uzņēmuma „Laima” dibināšanas gadu. Uzņēmums strauji uzplaukst, ražošanas apjomi aug, un jau 1938. gadā Rīgā atrodas pieci zīmola „Laima” veikali, kamēr citās lielākajās Latvijas pilsētās veikalu kopskaits sasniedz desmit. „Laimas” saldumi tiek eksportēti uz ASV, Lielbritāniju,Āfriku, Franciju un Zviedriju.

Šobrīd „Laima” ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāk nekā gadsimta garumā. „Laimai” raksturīgo unikālo garšu nodrošina šokolāde, kas pagatavota, saglabājot senās prasmes un papildinot tās ar mūsdienīgām ražošanas tehnoloģijām, kā arī metodēm. Pašlaik „Laimas” produktu piedāvātajā klāstā ir gandrīz 250 dažādu produktu, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. Zīmola „Laima” produkcija ir nopērkama 20 pasaules valstīs.

2005. gadā, svinot uzņēmuma 135. gadadienu, tika atvērta Šokolādes istaba, kas kalpoja kā pamats „Laimas” šokolādes muzeja izveidei, kurš tika atklāts 2013.gada 18.decembrī. „Laimas” šokolādes muzejā šokolādi var izbaudīt ar visām maņām – ieraudzīt, sagaršot, sadzirdēt un sajust…

Atsaucīgās un jaukās muzeja darbinieces, laipni sagaidījušas mūs un uzcienājušas ar šokolādes konfektēm, sniedza izsmeļošu informāciju par uzņēmumu, tā ražotnes vēsturisko attīstību, šokolādes rašanās vēsturi, izstāstīja kakao pupas ceļu, informēja par šokolādes sastāvdaļām. Muzejā katram apmeklētājam ir iespēja veikt momentuzņēmumus, veidot savus video vai vienkārši nofotografēties pie vecā „ Laimas” pulksteņa, kurš atrodas muzeja telpās, paklausīties audiostāstus par šokolādi un aplūkot konfekšu ietinamos papīriņus un konfekšu kārbas, vērot to dizaina maiņu no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Mēs uzzinājām, ka senos laikos par 100 kakao pupām varēja nopirkt vergu, ka vienīgā šokolāde, kuras iepakojuma dizains nav nekad mainījies, ir šokolāde „Rigonda”, ka šokolādes konfektes „ Serenāde” recepte tiek turēta noslēpumā un pieder tikai zīmolam „Laima”, ka 2017.gadā tika pieņemts nozīmīgs lēmums par jaunas, mūsdienīgas un multifunkcionālas „Laimas” ražotnes būvniecību Latvijā, Ādažos, jo vecajā ēkā ir kļuvis par šauru!

Pēc izzinošās muzeja apskates visiem tika dota iespēja nobaudīt šokolādi, darboties radoši, ļaut vaļu iztēlei un individuāli izgatavot savu šokolādes konfekšu kārbiņu! Radošajā darbnīcā katrs varēja izvēlēties konfektēm savu oriģinālo pildījumu un šokolādes veidu- balto, piena vai tumšo šokolādi! Tad muzeja darbiniece rūpīgi iesaiņoja katru saldo kārumu kastīti! Noslēgumā visi, turot rokās pašu izgatavotās konfektes ar „ Laimas” zīmola logotipu uz kārbiņas un pateikušies mīļajām muzeja darbiniecēm, jutās lepni un laimīgi, jo zinātnieki jau sen ir pierādījuši, ka šokolāde rada cilvēkā laimes sajūtu!

Pēc tam mēs visi devāmies uz ģimenes atpūtas centru „ Lido”, kurš pārsteidza ar saviem krāšņajiem Ziemassvētku rotājumiem un lielo, brīnišķīgo egli!

Laimīgi, pacilāti, paēduši un jau gaidāmo svētku noskaņā devāmies mājupceļā, uz ilgu laiku atmiņā saglabājot šo brīnišķīgo ceļojumu!

Materiālu sagatavoja 9.a klases audzinātāja I.Romanovska un 9.b klases audzinātāja T.Jarinovska.

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2019.11.22. 20:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.