Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2018.05.31. 20:05

PROJEKTS „SIENA 320”

Pirms vairākiem gadiem man radās iecere – vizuālās mākslas kabinetā kopā ar skolēniem radīt mākslinieciskāku noskaņu- apgleznot klases aizmugures sienu. Mērķis bija divējāds – gan padarīt kabineta atmosfēru, izskatu vizuāli baudāmāku, gan darīt to tieši kopīgi ar skolniekiem, iesaistot viņus pašā mākslas tapšanas procesā kā līdzvērtīgus dalībniekus – kas ir daudz lielākā mērogā, nekā parasts ierindas stundas uzdevums uz A4 formāta lapas. Tas ļauj celt pašapziņu, gan arī veicina piederības sajūtu savai skolai, jo katram taču gribas atstāt skolā piemiņu par sevi.

Sākotnēji iecere likās diezgan pārdroša, ņemot vērā to, ka kabinetā jau sen nebija bijis remonts, bet te pēkšņi skolotājam sagribējies apzīmēt sienu, kas nebūt nav pirmās nepieciešamības lieta. Ieminējos par to dažiem saviem bijušajiem skolēniem – visi piekrita, ka tā esot lieliska doma un katrs taujātais gribētu piedalīties. Lai projektam dotu zaļo gaismu, bija nepieciešams šo ieceri saskaņot ar skolas vadību, kā arī pārliecināties, ka skola varēs piešķirt krāsas un pārējos nepieciešamos materiālus. Tā kā visa šī ideja nebija prioritāra, tad es to atliku uz vēlāku laiku, kas galarezultātā pārvērtās 3 garos gados. Notikumi beidzot sakustējās, kad 2016.-2017.mācību gada nogalē tika paziņots, ka 320.kabinetā(vizuālās mākslas kabinets) vasaras brīvlaika laikā tiks veikts nopietns kosmētiskais remonts. Sapratu – vai nu tagad vai nekad! Ar skolas vadību tika sarunāts, ka izvēlētā siena netiks krāsota kā pārējās, bet gan tikai nošpaktelēta un nogruntēta, lai varētu to apgleznot. Projektam nepieciešamās akrila krāsas kancelejas preču veikalos nebija, tāpēc tika nolemts izmantot baltu lateksa krāsu un pilnkrāsu pigmentus toņu jaukšanai.
Nākamais solis bija izveidot diskusiju grupu sociālajos tīklos, kuros aicināju potenciālos projekta „Siena 320” dalībniekus dalīties idejās, izteikt savus priekšlikumus un kritiku, meklēt vizuālo materiālu internetā, kā arī veidot skices pašrocīgi. Kopumā sienas meta apspriedē piedalījās vairāk nekā 30 projekta dalībnieki. Bija vairāki interesanti piedāvājumi, no kuriem piemērotākais likās Evelīnas Kovaļonokas izvirzītais stils(Evelīna šobrīd mācās DDMV „Saules skola”). Līdzīgu Evelīnas piedāvātajam, tikai vienkāršāku kompozīcijas uzbūvē, uzskicēja Inga Kokina (pirms gada pabeidza DDMV „Saules skola”), kurš kļuva par pamatu 2.6x5.5 metrus lielās vizuālās mākslas kabineta sienas gleznojumam. Vairākos sociālajos tīklos meklēju savus bijušos un esošos audzēkņus, kuri varētu piedalīties sienas apgleznošanā. Apgrūtinājumu radīja tas, ka sienas apgleznošanai varēju veltīt tikai vienu dienu nedēļā, kurā arī centos sarunāt apgleznošanas sesijas ar tiem audzēkņiem, kuri konkrētajā laikā var tikt. Diemžēl, vairāki no aicinātajiem kandidātiem, kurus ļoti gribējās iesaistīt, atteicās, jo darba grafika, ģimenes vai dzīvesvietas maiņas dēļ nespēja piedalīties.

Praktiskais darbs pie sienas sākās marta pirmajā pusē un noslēdzās 26.maijā, kad uzklāju pēdējos otas triepienus. Šis bija tiešām apjomīgs, nopietns un aizraujošs projekts, kurā piedalījās vairāk nekā 50 cilvēki un kurš kopumā ilga no 2017.gada decembra līdz pat 2018.gada maija beigām. Jaunākajam gleznotājam bija 13 gadi(7.klase), bet lielākajam(negribu teikt- vecākajam)- 24 gadi.
Sienas apgleznošanai savu roku (un otu arī) pielika:
Guntars Konušs(12.a)
Jekaterina Maksimova
Viktorija Golubeva(12.a)
Inga Kokina
Irina Rusecka(10.a)
Vita Petrova(10.a)
Oksana Utāne(9.a)
Albīna Stankeviča(9.a)
Elīna Domoracka(10.a)
Anastasija Cihanoviča(bij. Kaverzina)
Nika Hotuļova(7.b)
Alina Berjoza
Arina Fjodorova
Jeļizaveta Koļesņika(11.a)
Valērija Jefimova(11.a)
Katerina Lecka(12.a)
Viktorija Ziļa(9.b)
Elīza Andrejeva(9.b)
Aleksandra Požarska(12.a)
Ņikita Mališevs(10.a)
Vanesa Kostjuka(10.a)
Tatjana Belousova

Ceru, ka neesmu nevienu aizmirsis pieminēt un vēlos izteikt milzīgu pateicību katram gleznotājam, katram, kas atrada brīvu laiku, lai atnāktu un atstātu daļiņu sevis kabinetā, kurā savulaik ir mācījies vai arī joprojām turpina to darīt. Man bija prieks ar jums „sagleznoties”!

Lai mums visiem gleznaina šī vasara!

Vizuālās mākslas skolotājs Edgars Davidčuks

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs