Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2013.04.15. 16:04

Raibā nedēļa skolā (Pirmdiena)

No 15.04.2013 līdz 19.04.2013 skolā notiek raibā nedēļa.

Pirmdiena.

Sarkanā krāsa jeb vienkārši sarkans ir krāsa, kura ir redzamās gaismas daļa un tās viļņa garums ir aptuveni no 620 līdz 740 nm. Zinātnē tā ir viena no trim gaismas pamatkrāsām. Arī vizuālajā mākslā tā ir viena no pamatkrāsām. Tā simbolizē drosmi un uzvaru, kā arī asinis, tātad dzīvības un naida krāsa. Sarkans iedvesmo, dod spēku turpināt, kad nepieciešama svaigas enerģijas deva

Zinātnē.
Sarkanās krāsas uztveri izraisa acs garo viļņu jūtības vālītes. Tās viļņa garums ir no 620 līdz 740 nm. Elektromagnētiskie viļņi ar lielāku viļņa garumu ir infrasarkanais starojums, kuru ar neapbruņotu aci nevar novērot, bet ar mazāku viļņa garumu — citas redzamās gaismas krāsas, sākot ar oranžo krāsu. Galvenā teorija, kāpēc primātiem ir attīstīta sarkanās krāsas redze, ir tāda, ka tas ļauj atšķir nogatavojušos augļus no nenobriedušajiem augļiem.
Sarkanā krāsa ir viena no trim RGB modeļa krāsām. Sajaucot sarkano krāsu kopā ar zilo un zaļo krāsu var iegūt jebkuru citu spektra krāsu un tās toni. Šo principu izmanto tehnoloģijās, piemēram, lai veidotu krāsainu attēlus uz datora monitoros vai televīzijā.

Sarkanās krāsas psiholoģiskā uztvere.
Sarkanajai krāsai ir ļoti spēcīga psihofizioloģiskā iedarbība, tā uzbudina nervu sistēmu. Šo krāsu dēvē par kliedzošu. Šī krāsa pastiprina trokšņus, karstumu un citus uztveres kairinājumus.Tās asociējas ar uguni, asinīm, kustību un trauksmi. Šī krāsa nav vēlama, ja ir pārciests smags emocionāls satricinājums, ja cilvēks ir pārpūlējies. Tad efekts ir pretējs gaidītājam: krāsa nevis dos, bet radīs uzbudinājumu, trauksmes sajūtu. Sarkanā krāsa palīdz pārvarēt kautrīgumu, sekmē koncentrēšanās spēju, ja ilgstoši jādara garlaicīgs darbs. Mazuļiem un zīdaiņiem sarkanā krāsa ir stimulējoša un rosinoša. Lai izjustu šīs krāsas efektu, nemaz nav jāģērbjas sarkanās drēbēs vai jāatrodas sarkani krāsotā un mēbelētā telpā.

Papildus informācija

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2013.04.19. 13:04

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs