Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2016.04.08. 13:04

Rakstīt latviski ir moderni

Jau otro gadu vidusskolēni tiek aicināti piedalīties skolas diktātu konkursā, lai pēc tam labākie skolēni varētu izmēģināt savus spēkus diktātu rakstīšanā pilsētas līmenī.

Varbūt daudziem liekas, ka diktāti ir tāda nenopietna nodarbe, bet jāsaka, ka diktāts ir arī sava veida metode, kas palīdz nostiprināt valodas prasmes ortogrāfijas un interpunkcijas jautājumos. Ja skolēns regulāri trenējas un raksta diktātus, attīstās ne tikai valodas intuīcija, bet nostiprinās arī atsevišķu gramatikas jautājumu izpratne. Tātad ieguvumu, rakstot diktātu, ir daudz.

Šajā mācību gadā skolas diktātu konkursā piedalījās 12 vidusskolēni. Mazākais kļūdu skaits diktētajā tekstā “Manas mājas” šogad bija 9 kļūdas, tad pa pēdām mina teksti, kuros bija 12, 15 un 17 kļūdu. Šajā konkursā neviens nav zaudētājs, jo, izanalizējot savas kļūdas, katrs var būt drošs, ka, rakstot citus tekstus, šīs kļūdas skolēns vairs nepieļaus. Tas ir ieguvums.

Lielu paldies par uzdrīkstēšanos piedalīties šai konkursā sakām V. Kaštanovai (10.kl.), A.Požarskai (10.kl.), A.Nikolajevam (10.kl.), J.Andrejevai (10.kl.), D.Podbereckai (10.kl.), N. Mihejevai (12.kl.), D.Drusei (12.kl.), D.Gamarnikai (11.kl.), J.Kaseckai (11.kl.), J.Rimšai (11.kl.), A.Karpekinai (11.kl.), M.Sohņenko (11.kl.).
14. aprīlī Daugavpils Valsts ģimnāzija aicina labākos diktātu rakstītājus uz pilsētas konkursu “Rakstīt latviski ir moderni”. Mūsu skolu šajā gadā pārstāvēs 12. klases skolnieces D.Druse un N.Mihejeva, kurām skolas diktātu konkursā kļūdu bija vismazāk.

Veiksmi un izdošanos!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs