Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.12.04. 08:12

Robotikas pulciņš

Robotikas pulciņš sāka savu darbu šajā mācību gadā un uzreiz ieinteresēja ne tikai mūsu skolas skolēnus, bet arī citu pilsētas skolu skolēnus, kuri arī ar lielu vēlmi vēlētos nodarboties ar robotu programmēšanu.

Tagad pulciņā ir 30 dažāda vecuma skolēni, sākot ar zinātkāriem otrklasniekiem un beidzot ar nopietniem un gudriem desmitklasniekiem.

Nodarbības notiek uz konstruktora Lego Mindstorms bāzes. Turklāt tā sastāvā ir ne tikai visiem pazīstami Lego bloki, bet arī motori, sensori un vadības bloks ar Bluetooth un Wi-Fi savienojuma iespējām.
Pašlaik mūsu laboratorijā ir 8 mūsdienu Mindstorm Education EV3 komplekti.

Skolēni tiek dalīti divās grupās − 2.-.5. klase un 6.-10.klase.
Jaunākā skolēnu grupa iepazīstas ar robotu būves principiem, ar programmēšanas pamatiem un būvē robotus. Turklāt robotu ārējais izskats ir katra skolēna fantāzija un izvēle. Kāpēc jāapstājas pie viena varianta, ja ir iespēja izdomāt kaut ko īpašu? Tiek attīstīta gan loģika, gan domāšana.

Vidusskolēni jau gatavojas Lego FLL robotu būves sacensībām. Tuvākajā laikā sāksies autonoma robota uzbūve un programmēšana, kur būs nepieciešamas matemātikas, fizikas, bioloģijas un valodu zināšanas.
Robotu veidošana ir ļoti aizraujoša nodarbošanās, tāpēc dažreiz stunda paiet nemanāmi, bet ļoti interesanti un aizraujoši!

Informāciju apkopja Robotikas pulciņa vadītājs D.Marcinkevičs

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2015.12.04. 08:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs