Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.09.12. 11:09

Rudeni izdaiļo dzeja

Šogad Dzejas dienas nav piedzīvojušas vēlo rudeni un arvien vēl gozējas siltajos saules staros. Šie, ar dzeju saistītie pasākumi, ir viena no ilglaicīgākajām kultūras dzīves tradīcijām Latvijā.

Dzejas dienas savā mūžā piedzīvojušas visdažādākos periodus. Milzīgu atsaucību padomju laikos, kad dzeja bija līdzvērtīga svaiga gaisa malkam. Pamirumu 20. gadsimta 90. gados, kad jaunatgūtā neatkarība skurbināja, bet dzejnieki šķita apmulsuši. Jaunu atdzimšanu 21. gadsimta sākumā, kad tika atrasts veids, kā padarīt dzejas valodu pievilcīgu plašam klausītāju lokam. Šodien Dzejas dienu pasākumi – gan lieli, gan mazi – ir pieskandinājuši ne tikai Rīgu, bet ikvienu Latvijas pilsētu, pagastu kultūras namus, skolas.

Arī Daugavpilī rudenī skan dzeja dažādās valodās. Ne velti mūsu pilsēta tiek dēvēta par daudzkultūru, daudzvalodu pilsētu. Un tā ir mūsu bagātība.

9. septembrī mūsu skolā skanēja dzeja krievu, poļu, baltkrievu valodā. Vidusskolēniem un 9. a klases audzēkņiem savus dzejoļus lasīja Daugavpils pilsētas dzejnieki: Ludmila Viļuma, Jevtihijs Konopļovs, Staņislavs Januškevičs un Staņislavs Volodjko. Katram no viņiem ir sava neatkārtojama dzejas pasaule, kurā vietu ir atradusi gan mīlestība, gan daba, arī ikdiena un vienkārši pārdomas par dzīvi.

Dzeja, dzejnieki, dzejošana – tas viss padara pasauli krāsaināku. Jāpriecājas par to, ka mūsos paslēpušies gan mazāki, gan lielāki talanti.

“Nekas uz šīs zemes nav vienāds –
ne upe, ne jūra, ne krasts.
Katram mirklim, stundai
un dienai piemīt kas savs un neparasts.
Katrs smilšu graudiņš, katrs gliemežvāks,
vētru un viļņu glaudīts, mirdz savādāks.
Katrs cilvēks pasaulē plašā
ir tik dažāds, kā cits neviens.” (A. Krūklis.)

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja Santa Lukaševiča

Bilžu Galerija

View the embedded image gallery online at:
https://vsk15.lv/rudeni-izdai%C4%BCo-dzeja#sigProIdc1899df871

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs